190 woningen nihil 154 woningen 159 woningen 69 woningen 572 woningen In verband met het bepaalde in artikel 61 van de Woningwet is het niet waarschijnlijk dat de gemeente haar aantal woningwetwoningen zal uit- breiden. Het tweede lid van genoemd artikel bepaalt immers dat door de gemeente alleen zal worden gebouwd, indien aannemelijk is dat de woning- pouwcorporaties niet voldoende in de woningbehoefte zulien voorzien. De volgende argumenten pleiten voor overdracht,aan de woningbouwcorpora- ties en tegen instelling van een gemeentelijk woningbedrijf 1. Het beheer bij een gemeentelijk woningbedrijf zal ongetwijfeld kost- baarder zijn; gemeentelijke woningbedrijven plegen tekort te komen met de door de minister vastgestelde r.orm voor beheerskosten; de woningbouw- corporaties houden in het algemeen van deze norm niet onbelangrijke be- dragen over, die voor maatregelen in het beiang van de volkshuisvesting kunnen worden besteed. De oorzaak is o.m. dat door de bestuursleden veel werk pro deo wordt verricht en dat minder aan sociale lasten en huisves- tingskosten van het beheersapparaat wordt uitgegeven. 2. Beheer bij een gemeentelijk bedrijf betekent verambtelijking en bureau- cratisering van de verhouding met de huurders. 3. Het bestuurswerk voor de woriingbouwcorporaties betekent een gezond stuk particulier initiatief; deze gedecentraliseerde uitvoering van een taak dient de gemeente o.i. te bevorderen. Immers de gemeenten dringen ook bij het rijk aan op decentralisatie bij taakuitvoering. 4. Overdracht aan woningbouwcorporaties betekent het handhaven van conti- nuïteit; sommige cornplexen hebben de woningbouwcorporaties reeds ruim 50 jaar in beheer. Overheveling naar een gemeentelijk woningbedrijf zou o.i. alleen in aanmerking dienen te komen, indien gebleken zou zijn dat het beheer kwalitatief onvoldoende is geweest of indien verwacht kan worden dat de woningbouwcorporaties niet aan toekomstige ontv/ikkelingen zulien kunnen voidoen. Wij zijn van mening dat noch het een het geval is geweest, noch het ander het geval zal zijn. _2_ 2e afd 22 februari 1979 18 Woningbouwvereniging "De Haemstede" "Woningstichting Heemstede" Woningvereniging "Berkenrode" Woningbouwvereniging "St. Joseph" Woningbouwvereniging "Heemstede's belang

Raadsnotulen Heemstede | 1979 | | pagina 12