18 Op grond van bovenstaande overwegingen zijn wij tot de overtuiging ge- komen dat gekozen moet worden voor overdracht van de beheerswoningen aan de woningbouwcorporaties. In de kring van de Heemsteedse woningbouwcorporaties is er een toenemen- de geneigdheid tot het instellen van samenwerkingsverbanden op verschil- lende gebieden. Wij juichen deze ontwikkeling, die zeer gewenst is ter uitvoering van de nieuv/e spelregels voor de woningbouwcorporatiestoe en wij zullen ook na de overdracht deze ontwikkeling stimuleren. Trou- wens de nieuwe spelregels leggen ons college een uitgebreide taak opin- zake het toezicht op het doen en laten van de woningbouwcorporaties. De overdracht van de woningen dient gepaard te gaan met de overdracht van de reserves, die door de compiexen welke overgedragen worden, zijn gevormd en geadministreerd zijn in de algemene dienst van de gemeente. Deze reserves zijn in de loop van de jaren gevormd door storting van een deel van de jaarhuur en van de batige saldi, benevens van de rente- bijschrijvingen op deze reserves. Anderzijds zijn aanzienlijke bedragen van deze reserves besteed voor onvoorziene kapitaalsuitgaven. Een over- zicht van deze reserves, naar de toestand op 1 januari 1978, is aan de stukken toegevoegd. Het lijkt ons echter niet gewenst over te gaan tot een vollledige uit- kering van de reserve van de 66 woningen aan de Diepenbrocklaan c.a., beheerd door de Woningbouwvereniging "Heemstede's belang". Deze reserve bedraagt per 1 januari 1978 f 1.049.951,22 (zie bijlage). Bij de stichting van dit complex in de jaren 1952 en 1953 heeft de ge- meente uit de algemena reserve een bedrag van 50 x 4.310,—=f 215.500,-- in mindering gebracht op de stichtingskosten van dit complex. Het be- drag van f 4.310,-- stelt voor de premie, die normaliter bij de bouw destijds van het Rijk kon worden verkregen. Omdat in 1952 en 1953 door het gemeentebestuur het premiecontingent grotendeels aan particuliere bouwondernemers is gegeven, kon voor de gemeentebouw siechts voor 16 wo- ningen aanspraak op premie worden gemaakt en zijn de overige 50 woningen als vrije sektorwoningen gebouwd. In de geschetste omstandigheden lijkt het ons niet juist het inmiddels tot f 729.759,50 aangegroeide bedrag aan de algemene reserve toe te voegen; o.i. dient dit bedrag in de sfeer van de woningbouw te worden gehouden. Omdat "Heemstede's belang" een gunstige winstcapaciteit heeft zou het^ 2e afd. 22 februari 1979

Raadsnotulen Heemstede | 1979 | | pagina 13