4e afd. 22 februari 1979 WIJZIGINGEN KRUISPUNT HERENWEG/ZANDVOORTSELAAN- LANCKHORSTLAAN 21 Heemstede, 24 januari 1979. Aan de raad, De verkeerssituatie op het kruispunt Herenweg/Zandvoortselaan-Lanck- horstlaan is voor fietsers op de Herenweg (zowel noord-zuid als zuid- noord) onveilig. Deze fietsers ontmoeten thans twee verkeerslantaarns: één vôör de voetgangersoversteekplaats en éën erachter. Wanneer de eerste lantaarn groen licht geeft, rijden velen door het rode licht van de tweede en komen dan in conflict met het tegemoetkomende links- afslaande verkeer. Bovendien is de situatie voor fietsers op de Herenweg die uit noorde- lijke richting komen en de Lanckhorstlaan willen inslaan, gevaarlijk; deze fietsers moeten zich opstellen in een vak dat gedeeltelijk vôôr het rechtsafvak van het gemotoriseerde verkeer richting Zandvoortse- laan ligt. Mët de hoofdingenieur-directeur van de rijkswaterstaat in de directie Noord-Holland menen wij dat het noodzakelijk is de situa- tie enigszins te wijzigen. De hoofdingenieur-directeur heeft daartoe het bij de stukken voor u ter inzage gelegde plan ingediend. Volgens dit plan zullen de beide voetgangersoversteekplaatsen op de Herenweg worden verschoven en zullen de aangrenzende opstelstroken voor fiet- sers worden verlengd. In de nieuwe situatie ontmoeten de fietsersmaar één verkeerslantaarn; v/anneer deze groen geeft, kunnen zij in êén keer oversteken zonder in conflict te komen met afslaande auto's. Weliswaar worden de oversteekplaatsen voor voetgangers iets langer, maar de be- nodigde oversteektijd is voldoende. Voor de wijziging dient de gemeente de beschikking te verkrijgen over een strookje grond, groot 5 m2, eigendom van de heer P.A. Beukenkamp deze heeft zich bereid verklaard dit strookje aan de gemeente te ver- kopen voor f 500, Wij hebben inmiddels - gebruik makend van onze bevoegdheid op grond van een door u vastgesteld delegatiebesluit - tot de aankoop besloten. Het civieltechnische gedeelte van de wijzigingen zal door en voor reke ning van de rijkswaterstaat worden uitgevoerd. De regeltechnische wij- -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1979 | | pagina 31