4e afd. 22 februari 1979 PROCEDURE SAMENSTELLING ONDERWIJSNOTA 23 Heemstede, 16 januari 1979. Aan de raad, De door ons ingestelde procedurecommissie voor de samenstelling van een onderwijsnota heeft op 31 juli j.l. het bij de stukken voor u ter inzage gelegde rapport uitgebracht. Dit rapport is inmiddels behandeld door ons college, de schoolraad, de besturen van de bijzondere scholen, de oudercommissies van de open- bare scholen, de hoofden van scholen en de Schooladvies- en Begeleidings- dienst Z.W. Kennemerland. Mede naar aanleiding van de ingekomen reacties, welke eveneens voor u ter inzage liggen, hebben wij enkele wijzigingen in het procedurevoor- stel aangebracht. Dit luidt thans als volgt. De voigende deelnota's zulien v/orden samengesteld: 1. een nota met prognose voor het aantal leerlingen in 1935 net vermel- ding van de consequenties inzake het voortbestaan van de scholen voor kleuteronderwijs en lager onderwijs, c.q. de basisscholen. 2. Een nota met betrekking tot de integratie van kleuteronderwijs en lager onderwijs, waarin o.m. aan de orde komen: - inventarisatie van knelpunten (noodzakelijke middelen en voorzie- ningen, zoals methoden en gebouwen en andere accommodaties; team- vorming en teamleiding; begeleiding etc.); - ontwikkeling leerplannen en schoolwerkplan, waarin ook het vakon- derwijs, muziek en andere expressievakken en schoolzwenmen worden behandeld. 3. Een nota betreffende de taak van de Schooladvies- en Begeleidings- dienst Z.W. Kennemerland en andere externe adviseurs. Voorgesteld wordt voor de samenstelling van de deelnota's een redactie- commissie in te stellen, bestaande uit twee vertegenwoordigers van het openbaar onderwijs, het r.k. onderwijs en het p.c. onderwijs, met dien verstande dat elke groepering één bestuurder zal aanwijzen en ëén lid -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1979 | | pagina 35