4e afd. 22 februari 1979 24 ADVIES HUISVESTING ALLEE.MSTAANDEN EN TWEEPERSOONSHUISHOUDENS Heemstede, 7 februari 1979. Aan de raad, Medio 1976 heeft de staatssecretaris van Volkshuisvesting en Ruinte- iijke Ordening de gemeente Heemstede en 110 andere gemeenten aangewe- zen voor het houden van een bijzonder onderzoek, ingevolge artikel 53, lid 4, van de Woningwet, naar de staat van huisvesting van alleenstaan den eri tweepersoonshuishoudens. Op basis van een steekproeftrekking uit het bevolkingsregister zijn ruim 1000 alleenstaanden en tweepersoonshuishoudens geënquêteerdDe verzamelde gegevens zijn door het rijkscomputercentrum verwerkt in een groot aantal tabellen. De verkregen uitkomsten zijn door het bureau Stad en Landschap voor de gemeente Heemstede verwerkt in een rapport, dat ter inzage ligt. fledio 1978 is gebleken dat op basis van het om vangrijke onderzoeksmateriaal toch geen rechtstreeks antwoord kon wor- den gegeven op twee belangrijke vragen. Deze twee vragen zijn: - Hoeveel woningen en met welke kwalitatieve kenmerken, moeten worden gebouwd om aan de vraag van de onderzochte categorieën huishoudens te voldoen? - Hoeveel kleine woningen en/of wooneenheden, zoals bedoeld in de nota huisvesting alleenstaanden en tweepersoonshuishoudens,en met welke kenmerken moeten worden gebouwd om aan de vraag te voldoen? Op basis van een aantal -theoretische overwegingen en praktische uitwer- kingen bleek het, na het beschikbaar komen van de gegevens van alle on- derzoeksgemeenten, toch mogelijk om op bovenstaande vragen bij benade- ring een antwoord te geven. De staatssecretaris van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening heeft daartoe aan het bureau CEBEON opdracht gegeven om per gemeente een antwoord op de vragen, zij het indicatief en gericht op het meest nijpende tekort, te geven. Dat rapoort, datuit sluitend de vraag van urgent woningbehoevenden tot onderwerp hseft en dat is opgesteld na uitgebreide analyse van het volledige onderzoeks- materiaal van alle 111 gemeenten, is eveneens ter inzage geiegd. De gemeenteiijke stuurgroep huisvesting al1eenstaanden en tweepersoons- huishoudens heeft met gebruikmaking van de rapportage van Stad en Land- -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1979 | | pagina 39