4e afd. 17 Heemstede, 30 januari 1979. Aan de raad, Hierbij bieden wij u een ontwerp aan van een nieuwe verordening inzake de vaste commissies van advies en bijstand aan ons college. In dit ontwerp zijn o.m. de volgende onderwerpen geregeld: 1. de mogelijkheid tot uitbreiding van commissies met niet-raadsleden (overeenkomstig de door de frakties van uw raad vastgestelde be- leidsintentie nr. 1); 2. de openbaarheid van de vergaderingen van de commissies,- (conform het beleidsplan, subdoelstel1ing 1.11.05); 3. het spreekrecht van oe "publieke tribune" bij openbare conmissiever- gaderingen (conform het beleidsplan, subdoelstel1ing 1.11.04 en het bijbehorende projekt inzake een reglement spreekrecht) Ter toelichting merken wij het volgende op: Ad 1. In artikel 3 van de ontwerp-verordening is vermeld dat voor de commissies waarvoor uw raad dit gewenst acht, naast de leden-raadsleden ten hoogste zes leden zuilen worden benoemd die geen raadslid zijn, zulks met dien verstande dat het aantal niet-raadsleden niet hoger zal zijn dan het aantal raadsleden dat in de betrokken commissie zitting heeft. Artikel 5 regelt in het eerste lid de wijze van benoeming van de niet- raads-leden. In het tweede en het derde lid van dit artikel zijn enkele bepalingen van de gemeentewet en de Kieswet voor zoveel mogelijk van toepassing verklaard op de niet-raadsleden; dit betreft de volgende on- derwerpen: - de eisen m.b.t. Hederlanderschap, de leeftijd (23 jaar), niet on^zet zijn van de verkiesbaarheid en niet-uitgesloten zijn van het kiesrecht, - het verbod inzake bloedverwantschap of zwagerschap in de eerste of tweede graad of huwelijk tussen de burgemeester en de leden of de leden onderling; - de verboden handelingen (o.m. verbod om in rechtsgedingen waarbij de gemeente betrokken is, als advocaat of procureur werkzaam te zijn). _i_

Raadsnotulen Heemstede | 1979 | | pagina 3