>c 24 schap en van de resultaten van de op de urgente vraag gerichte opdracht aan CEBEON haar advies aan ons college aangeboden. Het bureau Stad en Landschap heeft in zijn rapport getracht aan te geven hoeveel en welke soorten woningen in de komende jaren zullen worden ge- vraagd, zulks op basis van het beschikbaar gekomen onderzoeksmateriaal en op grond van de opbouw van de Heemsteedse bevolking. Het bureau heeft deze gegevens ook getoetst aan de aktuele vraag naar woonruimte van alleenstaanden en tweepersoonshuishoudens, zoals die blijkt uit de ge- meentelijke lijst van woningzoekenden. Daarentegen heeft het bureau CEBEON zich beperkt tot de urgente vraag, d.w.z. de vraag naar woonruimte van personen die niets kunnen vinden en die hun vraag naar woonruimte binnen zes maanden geëffectueerd willen zien. Deze vraag, die resulteert uit een chronisch tekort of - anders gezegd - het gevolg is van een onevenwichtigheid tussen vraag en aan- bod, wordt het struktureel tekort genoemd. Door toepassing van een kiusteranalyse heeft CEBEON per gemeente een beeld gegeven van: de voorkeur voor woning-type, het gewenste aantal kamers en de gewenste eigendomsverhouding in kombinatie met de huur die men wenst te betalen. Een aantal gemeenten met vergelijkbare ver- delingen van woonwensen van urgent woningbehoevenden zijn samengevoegd tot een kluster. De getelde aantallen van voorkeuren, aantal kamers en eigendomsverhoudingen werden per groep van gemeenten samengevoegd in kruistabellen en daarna geprojekteerd op de urgent woningbehoeven- den in elke gemeente van de groep. Voor deze methode is gekozen omdat onderverdeling van urgent woningbehoevenden in steeds kleinere aantal- len de betrouwbaarheid van de gegevens ernstig kunnen aantasten. De stuurgroep heeft getracht de resuitaten van Stad en Landschap en van CEBEON aan te vullen met een aantal gegevens, onder meer betref- fende de in Heemstede aanwezige woningvoorraad, gesplitst in eigen woningen en huurwoningen en deze laatste v/eer, naar grootte, in parti- culiere huurwoningen en woningen, eigendom van of in beheer bij woning- corporaties. De stuurgroep heeft haar aanvullend materiaal van toelich- ting en commentaar voorzien met het doel om aan de gegevens van de on- derzoeksbureaux een ruimer inzicht te verschaffen en aan te geven hoe in Heemstede het struktureel tekort aan woningen voor kleine huishou- dens kan worden verklaard. De stuurgroep heeft aan haar advies op bladzijde 5 een zevental beleids- -2- 4e afd. 22 februari 1979

Raadsnotulen Heemstede | 1979 | | pagina 40