4e afd. 22 februari 1979 24 adviezen toegevoegd. Bij punt 1 van deze beleidsadviezen wordt gesteld dat, althans op termijn, het aantal bestaande grotere woningen in Heem- stede voldoende is om aan verhuiswensen van klein naar groot te kunnen voldoen. Het is noodzakelijk om meer kleine woningen te bouwen in de woningwetsectoreventueel in de premie-sector. Vervolgens wordt bij punt 2 aangegeven dat de behoefte aan eengezins- woningen ongeveer gelijk is aan de behoefte aan flatwoningen. Het is naar de mening van de stuurgroep, zo zegt zij in punt 3, verantwoord om te streven naar realisering van de eengezinswoningen voor de helft in de premie-koopsector en voor de helft in de woningwetsector, of, in- dien zulks niet te verwezenlijken is, in de premie-huursector. De stuur- groep haait als voorbeeld aan de wijk Geieerdenwijk-noordwaar ongeveer in de gewenste verhouding in de premie-sector zowel koop- als huurwonin- gen zijn gebouwd. Bij het streven naar voorziening in de behoefte aan kleinere woningen voor een- en tweepersoonshuishoudens op nog voor be- bouwing in aanmerking komende terreinen moet mede gelet worden op de "haaibaarheid" van de bouwpiannen in verband met de uitkonsten van een exploitatie-opzet. Dit komt tot uitdrukking in punt 20 van de beleids- intenties, waar wordt gezegd dat op een totaal van 190 te bouwen v;onin- gen op het terrein tussen de B1ekersvaartweg en de Burg. van Lennepweg maximaal 40 woningen in de vrije sector aanvaardbaar zijn. De verdeling "vrije sector" en "gesubsidieerde sector" ligt ook in het bestemmingsplan Merlenhoven vast. Deze verhouding is hier: 50% vrije sector, 25% premie- en 25% woningwetsector. Vervolgens noemen wij het plan tot het bouwen van 40 kleine woningenin het centrum van de Geleerdenwijk. Het is het streven om ook hier zoveel mogelijk woningen in de premie-sector te bouwen. De beide laatstgenoemde plannen zullen maar ten dele beantwoorden aan de door de stuurgroep aanbevolen beleidslijnen. Wij vermelden deze plan- nen omdat de realisering daarvan ten dele rechtstreeksten dele indi- rect bijdraagt tot leniging van de woningnood onder de alleenstaanden en kleine gezinnen. Door het verlenen van extra subsidie is het mogelijk kleine woningen te bouwen met een huurprijs tot 275,per maand, de zogenaamde "Van Dam-eenheden" Toekenning van extra financiële steun ter realisering van een plan tot -3-

Raadsnotulen Heemstede | 1979 | | pagina 41