4e afd. 24 het bouwen van 12 van deze kleine woningen aan de Lindenlaan, op het terrein van de voormalige garage Kors, wordt binnenkort verwacht. Een tweede plan voor het bouwen van wellicht 27 kleine woningen op een terrein aan de Cruquiusweg op de plaats van het voormalige kan- toor van Openbare Werken wordt voorbereid. De stichtingskosten van deze speciale woningen mogen een bepaald maximum niet te boven gaan. Flet ingang van 1979 is dat maximum ge- steld op 75.000,-- per woning. In Heemstede blijkt het niet moge- lijk om door aankoop van bestaande panden, in beginsel geschikt voor verbouwing tot kleine wooneenheden of in aanmerking komend voor ver- vanging door kleine woningen, op het tekort aan kleine woningen in te lopen. De kosten van verwerving van bestaande gebouwen blijken te hoog om binnen het maximum van 75.000,— van de totaie stich- tingskosten kleine woningen te bouwen. iens1otte vermelden wij de nog resterende bouwmogelijkheden ten noor- den van de Prinsenlaan en Kadijk, waar naar globale raming 170 wonin- gen kunnen worden gebouwd, voorzover financieel haalbaar, in de gesub- sidieerde sectoren. Wij stellen u voor de door de gemeentelijke stuurgroep uitgebrachte beleidsadviezen over te nemen rekening houdend met onze hiervoor weer- gegeven aantekeningen op punt 3 van de beleidsadviezen inzake de ver- deling van bouwprogramma's over de drie sectoren. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, W.H. van den Hoek. De burgemeester G.J. Willemse, wnd. 22 februari 1979

Raadsnotulen Heemstede | 1979 | | pagina 42