28 Het vroeg buiten zetten kan noodzaak zijn; werkende vrouw, alleen- staanden. 3. Wanneer geen distributie via de gemeente plaats vindt maakt menveel- al gebruik van goedkopere zakken die geleverd worden via b.v. super- markten (Italiaanse kwaliteit). De kwaliteit hiervan is slecht waar- door scheuren veel voorkomt. Contrôle hierop werkt kosten-verhogend en is bovendien zeer moeilijk. 4. De steeds terugkerende aanschaffingskosten. 5. Verwondingen door scherpe voorwerpen die door de zak steken (glas!). 6. Belasting milieu door de onverteerbare zak. 7. Het constant onttrekken van schaarse grondstoffen (plastic is een produkt uit de oliefabricage) 8. Het dichtbinden van de zak, vooral wanneer die erg vol is, levert soms nog moei1ijkheden op. (zwerfvuil, stank). B. De mini-container 120/240 liter. Inhoud 120 liter 240 1iter lengte 0,54 m. 0,71 m. breedte 0,48 m. 0,58 m. hoogte 0,96 m. 1,07 m. De containers zijn incl. wielen en deksel van kunststof vervaardigd. De wielas is van metaal. Kleur grijs, goed sluitend deksel en be- hoorlijk "windvast". Werkwijze. De minicontainer wordt door de gebruiker naar de kant van de weg "gerold". Het kantelen van de container. gaat zonder moeite en het rijden ermee vraagt doorgaans nauwelijks enige inspanning. Het kan dan ook door b.v. ouden-van-dagen zonder bezwaar worden ge- daan. Twee beladers kunnen onafhankelijk van elkaar een container aanhaken en ledigen. Dit laatste gebeurt hydraulisch. Daarna wordt de lege container teruggereden naar het trottoir. Tillen is er dus niet meer bij. Onderhoud Er zijn weinig kwetsbare onderdelen. Kleine reparaties b.v. het af- lopen van een wiel kunnen op eenvoudige en snelle wijze worden uit- gevoerd. Reinigen: is op eenvoudige wijze mogelijk mede door het gladde materiaal Voordelen: 1. Gebruikers kunnen de container op eenvoudige wijze verplaatsen en hoeven niet meer te tillen. 2. De beladers hoeven niet meer te tillen (taakverlichting). 3. Zwerfvuil wordt tegengegaan. (katten en honden krijgen bij de mini- container geen kans). 4. Geen extra kosten meer voor het publiek zoals bij de plasticzak. 5. Een groot gedeelte van het thans aangeboden grofvuil kan in de con- tainer worden afgevoerd, zodat het "echte" grofvuil overblijft. 6. Geen verwondingen rneer van gebruikers en beladers t.g.v. scherpe voorwerpen die uit de plasticzak steken. 7. Beter gebruik van de capaciteit van de wagens door het één-maal per week ophalen (zie ook A4.). 8. Geen stankoverlast door goed sluitend deksel (vuil moet 1 week worden bewaard). -4- 2e afd. 22 februari 1979

Raadsnotulen Heemstede | 1979 | | pagina 54