28 Nadelen. 1. De container moet - evenals de vuilnisbak - worden teruggezc-t. 2. Het ledigen duurt iets langer dan bij de vuilnisbak, waardoor min- der aansluitingen per dag gedaan worden. 3. De afmetingen van de container kunnen aanleiding zijn voor bergings problemen. Voorts bergingsproblemen in geval van: a. woningen zonder achterom, b. bovenwoningen c. bejaardenwoningen in tv/ee lagen. 4. De container is lelijk in het straatbeeld. In forensengebieden kan dit zwaarder wegen omdat daar doorgaans de container langer buiten staat. 5. Het transport van het trottoir naar de vuilnisauto en terug kan in straten met een grote parkeerdichtheid problemen geven. 6. Investering noodzakelijk. a. aanschaf containers door particulieren, b. aanpassing beladingssystemen, (er moet ander achterschot op de auto worden gemonteerd, is ech- ter eenvoudig te reaiiseren). 7. Het schoonmaken kan bij bepaalde woonvormen probiematisch zijn. Proefperiode. De overschakeling op de mini-container zal vrij ingrijpend zijn. Om een duidelijk inzicht te krijgen welke gevolgen één en ander heeft, is het mogelijk een proefperiode van een jaar te nemen. Hiervoor zou den dan die bepaalde delen van de gemeente in aanmerking komen waar men te maken heeft met verschillende woonvormen. Wii de proef een reële kans van slagen hebben dan dient, alvorens de proef van start gaat, uitgebreide informatie aan de gebruikers worden gegeven en een beroep op hun medewerking te worden gedaan. Met de firma Koster en Van Batenburg, leverancier van de mini-contai- ner is informatief gesproken over zo'n proefperiode. Dit heeft geleid tot de volgende mogelijkheid. Men is bereid een proef met ca. 2000 stuks "vaten" te verzorgen. De 2.000 containers worden voor 6 maanden ter beschikking gesteld en te- vens wordt éën Kliko opbouw van een vuilniswagen voorzien van het be- nodigde (ctubbele) beladingsschot. Dit schot wordt gratis ter beschikking gesteld. Indien na de proefperiode niet tot de definitieve toepassing van de miniccntainer zou v/orden besloten zal een bedrag van f 10,-- per mini- container (excl. B.T.W.) in rekening worden gebracht. Derhalve zijn de totale kosten in dat geval f 20.000,-- omzetbelasting. Definitieve toepassing mini-containers (met één-maal per week ophalen) Wanneer zou worden overgegaan op toepassing van de mini-container zal dat volgens de huidige inzichten voor het wagenpark de voigende konse- kwenties hebben. Er zijn momenteel drie wagens aanwezig waarop andere beladingsschot- ten kunnen worden aangebracht. Of daarmee voldoende capaciteit in huis is om alie aansluitingen te verzorgen valt pas met meer zekerheid te zeggen na de eventuele proef- nemingl In verûand met onderhoudswerkzaamheden en b.v. bijzondere maatregelen bij het ophalen van huisvuil in verband met feestdagen moet een vierde 2e afd. 22 februari 1979

Raadsnotulen Heemstede | 1979 | | pagina 55