28 wagen voorzien van een beladingsschot aanwezig zijn. Het is mogelijk een Norba reservewagen hiervoor te bestemmen. In bepaalde gevallen zal de 240 liter door zijn afmetingen problemen kunnen opleveren. Ook is het voorstelbaar dat sommige kïeine gezinnen, alleenstaanden, ouden-van-dagen de voorkeur zullen geven voor de laatste categorie, ook mede door de betere handelbaarheid van de 120 liter con- tainer. Het ledigen ervan kan op dezelfde wijze geschieden als bij de 240 liter container. De kleine container is zonder meer toepasbaar in het systeem. De ervaring in andere gemeenten heeft echter geleerd dat velen die aanvankelijk meenden voldoende te hebben aan een 120 liter container naderhand overstapten op het grotere type. Tijdens ons bezoek aan de gemeente Maarheeze waar het werken met de mi- nicontainer werd gadegeslagen, zijn foto's gemaakt, die wij ter inzage hebben gelegd. Uit gesprekken die daar met enkele bewoners zijn gevoerd is gebleken dat men daar over het algemeen - na een aanvankelijke aarzeling - erg ingenomen is met het systeem. Om een plaats te vinden bij de woning werd - vooral in geval van geslo- ten bebouwing - wel eens als een probleem gevoeld. In sommige gevallen vond de container een permanente plaats vôôr de wo- ning. Een minder fraai gezicht, waarvan één van de foto's een beeld geeft. Ook op het trottoir vormt de container een nogal aandachttrek- kend element. C. Financiële gevolgen. In het volgende overzicht is deelname van de gemeente Bennebroek buiten beschouwing gelaten. Plastic zak. Wanneer op uitsluitend gebruik van de plastic zak zou worden overgescha- keld is de verwachte besparing 1 vuilniswagen 3 man. Door een ongetwijfeld sterke toename van zwerfvuil staat daar tegenover dat naar alle waarschijnlijkheid een veegauto 1 man noaig zullen zijn. Besparing. vuilnisauto f 30.000,-- 3 man per jaar f 120.000,— f 150.000,- Voorts een besparing op: olie, banden en onderdelen f 30.000,- f 180.000,— Kosten: veegauto per jaar f 5.000,— 1 man f 40.000,— f 45.000,— Mini-contai ner. Te uwer oriëntatie volgen hier de richtprijzen van de mini-containers en de daarvoor benodigde beladingsvoorzieningen. a. Kosten van de containers. containers inhoud 240 liter bij een minimum afname van 2000 stuks f 75,-- per stuk exclusief O.B. franko (containers 120 liter f 55,— per stuk exclO.B.). -6- 2e afd 22 februari 1979

Raadsnotulen Heemstede | 1979 | | pagina 56