2e afd. 29 maart 1979 BOUW 12 WONINGEN AAN DE LINDENLAAN 33 Heemstede, 13 maart 1979. Aan de raad, Het bestuur van de r.k. woningbouwvereniging "St. Joseph" heeft zich bereid verkiaard de stichting van 12 woningen voor ëén-en tweepersoons- huishoudens te realiseren. De woningen zijn gesitueerd op het door de gemeente gekochte terrein met garagebedrijf van de fa. Kors aan de Lin- denlaan. De opdracht tot het slopen van de garage is inmiddels verleend, zodat het terrein binnenkort vrij komt voor de bouw van de onderhavige woningen. De woningen zullen worden gebouwd in drie bouwlagen, te weten: begane grond, bevattende halberging, badkamer en keuken, eerste en tweede verdieping, bevattende respektievelijk de woonkaner en éên slaap- kamer. Het plan is ontworpen door de architecten J. Walvisch en J.G. Misset. Zowel de Directie van de Volkshuisvesting in Noord-Hoiiand als de plaatseiijke welstandscommissie hebben zich waarderend over het ont- werp-plan uitgesproken. De bouwkosten worden geraamd op 768.666,90. Hierin zijn begrepen de aanneemsom voor de bouw en de centrale verwarmingsinstallatie, alsmede de kosten van architectenhonorarium, constructeurgrondonderzoek, aan- sluitkosten en renteverlies tijdens de bouw. De grondkosten hebben wij bepaald op f 72.000, De totale stichtings- kosten worden derhalve geraamd op f 768.666,90 f 72.000,— /840.666,90 of 70.056,per woning. Aan de minister van volkshuisvesting en ruimteiijke ordening is verzocht een bijdrage ineens te verlenen in het verschil tussen de aankoop- en sloopkosten van het garagebedrijf en de werkelijke toerekening van de grondkosten. Dit verschil is berekend op 282.685,76. Voor de berekening van de vraaghuur geldt de tabelbehorende bij de be- schikking geldelijke steun huurwoningen 1975/Huisvesting van alleenstaan- den en tweepersoonshuishoudens. Het percentage bedraagt 4,5% van de stichtingskosten, zodat de gemiddel- de aanvangshuur berekend is op 262,75 per woning per maand, exciusief de kosten van warmwatervoorziening en van risicoverrekening wegens loons- verhogingen en stijging van materiaalprijzen. _i_

Raadsnotulen Heemstede | 1979 | | pagina 15