2e afd. 29 maart 1979 34 AANKOOP 10 VERPLAATSBARE WISSELWONINGEN Heemstede, 21 februari 1979. Aan de raad, Door de woningbouwvereniging "De Haemstede" zijn 10 verplaatsbare wonin- gen gekocht voor tijdelijke huisvesting van bewoners van te renoveren complexen woningwetwoningen. Deze vereniging ging hiertoe over omdat de kosten van huur aanzienlijk hoger waren dan de door de minister vanvolks- huisvesting en ruimtelijke ordening vastgestelde vergoeding. Verwacht werd dat de aankoopkosten op den duur wel gedekt zouden worden door be- doelde vergoeding. In het verleden is hiervan gebruik gemaakt bij de renovatie van het com- plex 33 woningen aan de Balistraat/Sumatrastraat. Momenteel worden de wisselwoningen gebruikt bij renovatie van het complex 48 woningen aan de Kadijk/Talmastraat. Naar verwachting zullen in de toekomst meerdere complexen woningwetwonin- gen, van verschillende plaatselijke woningbouwverenigingen, gerenoveerd worden. Met het oog hierop lijkt het ons gewenst dat de gemeente de ver- plaatsbare wisselwoningen koopt en daarna verhuurt aan de desbetreffen- de woningbouwverenigingHierdoor kan bij de plannen tot renovatie en de hieruit voortvloeiende tijdelijke huisvesting, door de gemeente ge- coördineerd worden opgetreden. Tevens kan hierdoor worden voorkomen dat de woningbouwverenigingen af- zonderlijk tot aankoop van dergelijke woningen overgaat. De minister van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening is niet bereid gebleken voor de aankoopkosten een rijkslening en voor het nadelig ex- ploitatiesaldo een rijksbijdrage te verstrekken. Wel is de minister bereid om de wisselwoningen te beschouwen als "sta- caravans en soortgelijke objekten", v;aardoor een bijdrage in de huur- derving mogelijk is tot maximaal f 250,-- per woning per maand. De koopsom voor de wisselwoningen met douche-unit en fietsenberging is bepaald op f 85.000,--. Nu het rijk geen lening verstrekt zal de gemeente zelf voor financiering dienen zorg te dragen. Het onttrekken van deze kosten uit het reserve- fonds "bijzondere doeleinden volkshuisvesting" achten wij voor de hand

Raadsnotulen Heemstede | 1979 | | pagina 19