29 maart 1979 29 a het gemiddeld aantal leerlingen van de onder het geneeskundig schooltoezicht geplaatste scholen in de betrokken gemeente; b het gemiddeld aantal leerlingen van de onder het geneeskundig schooltoezicht geplaatste scholen in aile kringgemeenten samen; c het bedrag van de netto-kosten van de dienst; d de voor de betrokken kringgemeente berekende bijdrage. 3. Het gemiddeld aantai leerlingen, bedoeld in het derde lid, wordt be- paald overeenkomstig de desbetreffende wetteiijke voorschriften. 4. Indien de bemoeiingen var, de schoolartsen zich niet over alle leer- jaren uitstrekken, wordt bij de bepaling van het in het tweede lid bedoelde gemiddelde aantal ieerlingen geen rekening gehouden met de leerlingen van de leerjaren, waarmede de schoolartsen geen be- moeiing hebben. 5. De in het tweede lid bedoelde netto-kosten worden berekend door van de bruto-kosten (totale uitgaven) af te trekken de bijdragen van het rijk en eventuele inkomsten van particulieren. Artikei 19. De kringgemeenten betalen op verzoek van de kringcommissie de volgens de begroting verschuldigde bijdragen bij wijze van voorschot in vier gelijke termijnen, vervallende op de eerste werkdag van ieder kwartaal Artikel 20. 1. De kringcommissie stelt zo spoedig mogelijk na afloop van het dienst- jaar een rekening en verantwoording voorlopig vast, vermeldende aile inkomsten en uitgaven. 2. Zij zendt vöôr 1 juni twee exemplaren van deze rekening ter vast- stelling aan Gedeputeerde Staten der provincie Noord-Holland en een exemplaar aan de andere in artikel 9 genoemde autoriteiten. Artikel 21. 1. De benodigde gelden ter voorziening in de behoefte aan kasgeld wor- den uit de kas van de centrum-gemeente verstrekt, terwijl de over- tollige gelden in de kas dier gemeente worden gestort. 2. Ten behoeve van de op hem uit te oefenen financiële controle wordt de secretaris-penningmeester geacht in dienst te zijn van de cen- trum-gemeente. Artikel 22. De commissie zendt jaariijks vôör 1 juni van het door de schoolartsen ingediende verslag van het afgelopen jaar een exemplaar toe aan de autoriteiten, genoemd in artikel 9. Artikel 23. 1. Deze regeling wordt aangegaan voor een tijdvak, aanvangende drie dagen na haar bekendmaking in de Nederlandse Staatscourant en ein- digende 31 december 1930 met stilzwijgende verlenging telkens met 10 jaren, wanneer zij één jaar voor het eindigen van de termijn niet door éên of meer gemeenten bij aangetekend schrijven is opge- zegd. Zij wordt geacht in werking te zijn getreden op 1 januari 1978, met ingang van welke datum wordt geacht te zijn vervalien de gemeenschappelijke regeling geneeskundig schooltoezicht gemeen- ten Heemstede, Bloemendaal en Zandvoort, vastgesteld door de raden -5- 4e afd.

Raadsnotulen Heemstede | 1979 | | pagina 5