2e afd. 26 april 1979 VERVANGING GASDRUKREGELINSTALLATIES 47 Heemstede, 10 april 1979. Aan de raad, In de afgelopen winter is gebleken, dat op een aantal plaatsen binnen ons gasvoorzieningsgebied de druk niet voldeed aan de eisen, die ge- steld zijn in de "Richtlijn voor de aanleg van hoofd- en dienstleidin- gen" van de Koninklijke Vereniging van Gasfabrikanten in Nederland. In de periodes van grote afgifte was de gasdruk te laag, terwijl deze bij het afnemen van de vraag in de nachtelijke uren ontoelaatbaar hoog opliep. Dit verschijnsel kwam in sterke mate voor in de omgeving van de Zandvoortselaan en de Bronsteeweg. Zoals reeds eerder werd verwacht veroorzaken de verouderde gasdrukregel- installaties te hoge druk variaties. Voor het beleidsplan is dan ook als projekt aangemeld het vervangen van circa 12 installaties, waarvoor jaariijks een investering is geraamd van 60.000, Dit jaar willen wij de vervanging van de apparatuur in de stations "Zandvoorter Allee" en "Koediefslaan" ter hand nemen. De kosten hiervan worden geraamd op respektievelijk 35.000,-- en 25.000,--, of in totaal 60.000, Evenals het gasbuizennet zijn de installaties tot nu toe afgeschreven tegen een percentage van 3% van de aanschaffingswaarde. Gelet op de snelle technische ontwikkelingen achten wij een afschrijvings- percentage van 10% meer verantwoord. Het plan met kosten kostenbegroting liggen voor u, op de gebruikelijke wijze, ter inzage. Wij stellen u voorconform bijgaand ontwerp-besluit, een krediet van 60.000, beschikbaar te stellen voor vervanging van twee gasdrukregel- installaties. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, W.H. van den Hoek. De burgemeester G.J. Willemse, wnd.

Raadsnotulen Heemstede | 1979 | | pagina 13