4e afd. 26 april 1979 49 In uw vergadering van maart j.l. heeft u besloten de bijdrage van niet bij een algemeen ziekenfonds aangesloten deelnemers aan de schooltand- verzorging voor het schooljaar 1978/1979 te bepaien op i 77,50 per kind. Bij de stichting dienen deze deelnemers een bijdrage van f 137,-- te be- talen (bij een algemeen ziekenfonds aangesloten deelneners behoeven geen bijdrage te betalen). In de stukken, behorende bij dit voorstel treft u een omschrijving aan van een door de "Kontaktcommissie landelijke orga- nisaties van ziektekostenverzekeraars"de z.g. KL02, in het leven ge- roepen regeling, waardoor partikulier verzekerden in bepaalde gevallen een gedeelte van de bijdrage vergoed kunnen krijgen. Het algemeen gebitsonderzoek dat door onze dienst bij alie leerlingen van de lagere school wordt uitgevoerd, zal bij aansluiting bij de stich- ting "Groot Kennemerland" niet gehandhaafd blijven. Het bestuur van de stichting is niet bereid dit onderzoek op de door ons voorgestelde wijze uit te voeren; een door het bestuur gedaan tegenvoorstel tot uitvoering van het onderzoek achten wij onuitvoerbaarHoewel wij dit betreuren, menen wij, dat in het belang van de kontinuëring van goede schooltand- verzorging in de gemeente aansluiting bij de stichting "Groot Kennemer- land" dient plaats te vinden. De commissie van toezicht op de schooltandartsendienst heeft omtrent de aansluiting een positief advies uitgebracht. De commissie voor geor- ganiseerd overleg hebben wij omtrent de personeelsaspekten ingelicht. De statuten en de begroting van de stichting van het dienstjaar 1978- 1979, alsmede een brief van het bestuur van de stichting waarin wordt ingegaan op de door ons met betrekking tot de aansluiting gestelde voorwaarden zijn voor u ter inzage gelegd. Ten aanzien van de consequenties van aansluiting bij de stichting voor het personeei van onze dienst zijn wij van mening, dat de overgang in dienst van de stichting geen verschil in inkomen van de tandarts en de assistente mag opleveren. Wij stellen u daarom voor het verschil in netto inkomen, dat in Heem- steedse dienst verdiend zou worden en wat bij de Stichting verdiend zal worden, aan de Stichting te vergoeden. Deze betaling zal alleen gelden voor de huidige werkneemsters voorzover zij werkzaamheden ten behoeve van de Heemsteedse aangeslotenen verrich-

Raadsnotulen Heemstede | 1979 | | pagina 24