2e afd. 26 april 1979 50 AANL.EG HOGEDRUKGASLEIDING LEIDSEVAARTWEG Heemstede, 10 april 1979. Aan de raad, In ons verzorgingsgebied wordt het aardgas onder hogedruk naar een 12- tal regulateurstations getransporteerd Daar wordt de druk verminderd en wordt het gas in het distributienet geïnjekteerd. Het hogedrukgasleidingnet heeft voor het midden- en zui- delijk deel van het verzorgingsgebied 2 uitlopen en wel a. tot de ingang van de Amsterdamse Waterleiding en b. tot aan de Bekslaan te Vogelenzang, beiden aan de westzijde van de Leidsevaart. Momenteel is het niet mogelijk alle reparatie- en onderhoudswerkzaamhe- den te verrichten zonder de gasvoorziening te onderbreken. Gezien de grote belangen die met een ongestoorde aardgasvoorziening ge- moeid zijn en het vele wtvk dat verricht moet worden om na een onderbre- king van aardgaslevering deze weer veilig te hervatten achten wij het tot- standkomen van een ringleiding noodzakelijk. Door het met elkaar verbinden van de regulateurstations "Amsterdamse Wa- terleiding" en "Bekslaan" door middel van een langs de Leidsevaartweg te leggen stalen hoge-drukgasleiding wordt deze situatie bereikt. De kosten van de leiding, waarvan de lengte ca. 2400 meter bedraagt, zijn begroot op f 304.000,--. In verband met de aanleg van het fiets/voetpad langs.de Leidsevaartweg is het noodzakelijk alle werkzaamheden die langs de Leidsevaartweg op de planning staan gelijktijdig te doen uitvoeren. Voor het beleidsplan is het onderhavige werk als projekt aangemeld voor 1980, waarbij de kosten zijn geraamd op f 295.000,--. Het plan ligt, met kostenraming, voor u op de gebruikelijke wijze ter in- zage. Wij stellen u voor, conform bijgaand ontwerp-besluit, een krediet van f 304.000,beschikbaar te stellen voor de aanleg van een hogedruk- gasleiding langs de Leidsevaartweg Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, De burgemeester W.H. van den Hoek. G.J. Willemse, wnd.

Raadsnotulen Heemstede | 1979 | | pagina 27