4e afd. 26 april 1979 44 - de naast de Leiduinbrug gelegen voetbrug heeft een breedte van 1.50m; deze brug kan maximaal met 30 cm worden verbreed; daarbij dienen voor- zieningen te worden getroffen voor het verplaatsen van de leuning, ter- wijl de houten rijvloer geheel moet worden vervangen. Ter plaatse van de opritten moet over een totale lengte van 50 m worden volstaan met een verbreding van 30 cm; - ter plaatse van de percelen Leidsevaartweg 75 en 77 ligt een parkeer- strook; wij achten het gewenst dat deze worden opgeheven, zodat ook hier een pad van 1.80 m breedte kan worden gemaakt; - ter plaatse van het meest zuidelijke deel van het pad moet het bestaan- de elzenhakhout worden opgesnoeid en gedeeltelijk worden gerooid; langs het aan te leggen pad moet een schoeiing worden gemaakt en langs de wa- terzijde van de elzenhaag een betuining; - bij de woningen Leidsevaartweg 43 en 45 dient het aan de bermsloot gren zende talud te worden opgehoogd en moet een beschoeiing met hekwerk wor den aangebracht. Ten behoeve van voetgangers zal een deel van de breedte van het pad wor- den uitgevoerd in gekleurde tegels. Het is gewenst tegelijk met de werk- zaamheden aan het pad de openbare verlichting van de Leidsevaartweg ten zuiden van de Zandvoortselaan te verbeteren. De bestaande verlichting bestaat uit aluminium masten met een 1ichtpunthoogte van 5J meter, voor- zien van een armatuur van 00 W HPL, op een onderlinge afstand van 70 me- ter. Overeenkomstig de huidige normen voor een goede verlichting vande rijbaan moet de onderlinge afstand worden teruggebracht tot 35 meter, terwijl de lichtpunthoogte 7 meter dient te zijn; de armaturen kunnen worden vervangen door armaturen voor 90 W Natr. De totale kosten van het plan worden begroot op f 644.000,--, waarvan f 107.000,voor de verbetering van de verlichting. In het plan is geen rekening gehouden met de door de wijkraad voor de Geleerdenwijk ge- vraagde verbetering van de Geniebrug over de Leidsevaart; deze verbete- ring zal worden aangemeld als projekt in het kader van het beleidsplan. Wij geven u in overweging ten behoeve van de uitvoering van genoemd plan, dat losstaat van het voornemen tot invoering van éénrichtingsverkeer od een deel van de Leidsevaartwegeen. krediet van f 644.000,-- beschikbaar te stellen. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE De secretaris, W.H. Van den Hoek. De burgemeester, G.J. Willemse, wnd. O

Raadsnotulen Heemstede | 1979 | | pagina 6