rfïTnm-^wv - 2e afd. 28 juni 1979 VERVANGING P.V.C. GASLEIDING VOGELENZANG 72 Heemstede, 12 juni 1979. Aan de raad, In de periode van 1960 tot 1973 is voor de distributie van aardgas hard p.v.c. leidingen toegepast. Uit onderzoekingen, verricht door het VEG-Gasinstituut, is gebleken dat er in dit materiaal spanningskorrosie kan optreden. Deze problematiek is nader uitgewerkt in de nota "spanningskorrosie in hard p.v.c. leidingen". De gemeente Bloemendaal is voornemens om dit jaar in de Vogelenzangseweg te Vogelenzang riolerings- en bestratingswerkzaamheden te verrichten. Gelet op de resultaten van bovengenoemd onderzoek achten wij het gewenst om, vooraf aan de werkzaamheden van de gemeente Bloemendaai, circa 1270 ml p.v.c. gasleiding met gedeelten van dienstleidingen te vervangen door hard polyetheen leidingen. De kosten hiervan worden begroot op f 112.500,--. In het kader van het beleidsplan is op lijst II, bij de vervanging/uit- breiding van het gasbuizennet, met dit projekt rekening gehouden. Door uw raad is bepaald dat de kosten van gaslekbestrijding gedekt zul- len worden door een beschikking over de reserve gasvoorziening. Gelet op het karakter van de onderhavige vervanging, waardoor gaslekken voorkomen worden, achten wij het verantwoord deze kosten eveneens te dek- ken door een beschikking over de reserve gasvoorziening. De stukken liggen voor u op de gebruikelijke wijze ter inzage. Wij stellen u voor', conform bijgevoegd ontwerp-besluit, een krediet van f 112.500,beschikbaar te stellen. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, De burgemeester W.H. van den Hoek. O.R. van den Bosch. J

Raadsnotulen Heemstede | 1979 | | pagina 31