2e afd. 28 juni 1979 74 van dit onderzoek zal beslist moeten worden of het zinvol is deze la- gere prijs te handhaven. Een uitspraak over de wenselijkheid van progressieve tarieven teneir.de een bewuster verbruik en mogelijk een beperking te bewerkstel1igen zal van de rijksoverheid moeten komen. Wij zullen daarom, om te voo'rkomen dat het beleid van deze overheid op dit punt doorkruist wordt, aan deze overheid vragen hiernaar een onderzoek in te stellen. Wij nemen ons voor een soepel beieid met betrekking tot de plaatsingvan zonnepanelen te voeren zodat ook op deze wijze het gasverbrüik verminderd kan worden door gebruik te maken van de zonnewarmte. De verdere ontwikkeling en toepassing van de warr.itepomp zal nauwlettend gevolgd worden. Aan de Vereniging van Nederlandse Gemeenten zullen wij aanbeveien de mo- del-bouwverordening zodanig te wijzigen dat de isolatie-normen voor dak, gevels en ramen ook van de niet gesubsidieerde nieuwbouw miristens op het niveau "goed" van de bouwnorm NEN 1068 worden gebracht. Teneinde de energiebesparende maatregelen binnen onze gemeente te stimu- leren en te coördineren zijn wij van mening dat een werkgroep energiebe-' sparing zal moeten worden ingesteld. De eerste opdracht voor die werkgroep zal volgens de meerderheid van ons coilege zijn het ontwerpen van een programma voor de energiebesparing in Heemstede. Aan de hand van dit programma zal bezien moeten worden of de aanwezige personele capaciteit voldoende is voor de realisering van dit programma. De chef van de groep "verbruikers" van de afdeiing gas en wa- ter zal van het begin af optreden als energie-coördinator en hiervoor een halve dagtaak beschikbaar zijn. Een minderheid binnen ons college is van mening dat een voliedige forma- tieplaats beschikbaar moet komen voor de bevordering van de energiebespa- ring. Ook in de visie van deze minderheid zal een werkgroep hiervooreen programma moeten ontwikkelen. Degene die de hiervoor genoemde formatie- plaats zai gaan bezetten zal energie-coördinator moeten worden. Hij zal tevens secretaris van de werkgroep energiebesparing moeten zijn. De werkgroep energiebesparing zal béstaan uit de portefeuillehouder voor het gemeentelijk technisch bedrijf en de chef van de afdeüng gas en wa- ter. Secretaris van deze werkgroep zal de energiecoördinator zijn. Ad hoc zullen anderen zitting kunnen nemen in de werkgroep. -2-

Raadsnotulen Heemstede | 1979 | | pagina 36