4e afd. 28 juni 1979 76 AANLEG EN INRICHTING VAN GEMEENTELIJK VOORLICHTINGS- EN INFORMATIECENTRUM Heemstede, 12 juni 1979. Aan de raad, In het in uw vergaderingen van 18 en 25 mei 1978 vastgestelde beleids- plan voor 1978 staat onder 1.11 de volgende doelstelling: "Het bereiken van de toestand waarin de burger op de hoogte is/kan zijn van en zich betrokken voelt bij het beleid en het bestuur van de gemeente en het gewest". Hieraan toegevoegd is een aantal subdoelstellingen, waarvanwij in dit verband noemen "Het doorzichtig maken van het door de gemeente gevoerde en te voeren beleid en het informeren over en het toelichten van de achtergronden hiervan (1.11.01)" en "Het zoveel mogelijk geven van de door de burgers gevraagdsfeitelijke informatie met betrekking tot gemeentelijke aangelegenheden (1.11.09)". Ter realisering van deze (sub) doelstellingen zijn in het beleidsplan voor 1978 de volgende twee projek- ten opgenomen en gekozen: 1. Het ter inzage leggen voor publiek en pers van in beginsel alle stuk- ken, die dok voor de leden van de raad ter inzage liggen, ten behoeve van de openbare vergaderingen van de raad en raadscommissies. 2. Voorlichtingsdocumentatie op de daarvoor geschikte plaatsen ter inzage leggen. Ofschoon deze projekten formeel als gerealiseerd kunnen worden aangemerkt, vinden wij dat de huidige gang van zaken verbetering behoeft. Wij stellen ons voor deze aktiviteiten te laten plaatsvinden in een gemeentelijk voor- lichtings- en informatiecentrum, onder de hoede van de ambtenaar voor- lichting en bestuurskontakten. Tegelijkertijd willen wij aan dit voor- lichtings- en informatiecentrum een bredere funktie toekennen dan alleen uit de uitvoering van deze projekten zou voortvloeien. Wij zien dit centrum als een centrale en gemakkelijk toegankelijke plek, waar burgers, pers, aktie- en wijkcomité's zo volledig mogelijke informa- tie kunnen krijgen over in beginsel alle plannen en beleidsaktiviteiten van het gemeentebestuur De informatie wordt verschaft in mondelinge en schriftelijk/visuele vorm. De mondelinge informatie bestaat enerzijds uit "lichte" meer algemene_j_

Raadsnotulen Heemstede | 1979 | | pagina 41