5e afd. 28 juni 1979 77 uw raad voor te stelien de data, genoemd in het procedure-besluit ver- vallen te verklaren en dit besluit aan te vullen met het inspraakmo- ment, zoals genoemd op pagina 2 van de brief onder punt 5; op basis van het kort na 21 mei 1979 aan te bieden materiaal de be- slissing te nemen of de commissie de werkzaamheden, als genoemd op Pagina 2 van haar brief onder punt 1 t/m 7 kan gaan verrichten. Uij zijn met de commissie van mening dat het procedure-besluit wijzi- ging behoeft. De termijnen in het procedure-besluit zijn scherp gesteld. ÛP ^et moment dat het procedure-besluit door uw raad werd genomen kon niet of nauwelijks worden voorzien welke tijdsduur het planningsproces in beslag zou nemen. Nu is gebleken dat de termijnen te scherp zijn ge- steld. Handhaving van deze scherpe tijdsduur zal de kwaliteit van het werk niet teri goede komen. Naar onze mening dient de tijdsduur van het planningsproces dan ook te worden verruimd. Wij zijn voorts van oordeel dat wij op basis van het inmiddeis ontvangen materiaal (2 nota's "eerste aanzet inventarisatie" en "de globale konsta- teringen") ae beslissing kunnen nemen of de commissie kan voortgaan met de verdere procedure. Op 25 juni a.s. zullen wij ons voornemen daartoe bespreken met de conirnissie welzijn en maatschappelijke zorg. Wel menen wij, dat het door de commissie voorgestelde verdere verloop van de procedure (1 t/m 8) aanvulling behoeft. Aangegeven zal moeten worden op welke wijze rekening kan worden gehouden met randvoorv/aarden (financiële mogelijkhedenafweging t.o.v. andere beleidsterreinen)Voor onze gemeente gaat het in dit verband om de vraag hoe welzijnsplanning kan worden ingepast in de integrale beleidsplanning. Wij zijn van mening dat deze inpassing kan plaatsvinden door middel van de volgende procedu- re: de commissie rondt de inventarisatie af. (rubricering van gegevens uit nota's "eerste aanzet inventarisatie", beschrijving sociale situatie, nadere financiële gegevens, verzamelen doelstellingen gemeente op ter- rein specifiek welzijn); de commissie organiseert de inspraak over de afgeronde inventarisatie, stelt een komplete inventarisatie-nota vast en brengt deze ter kennis ons college; °ns college stelt uw raad in augustus 1979 voor bij wijze van minimum een nog nader te bepalen bedrag te reserveren in de begroting 1980 en - 2 -

Raadsnotulen Heemstede | 1979 | | pagina 46