4e afd. 23 juni 1979 68 AANSCHAF AARDRIJKSKUHDEHETHODf ST. ANTONIUSSCHOOL De raad van de gemeente Heemstede; gelezen het verzoek om medewerking van het bestuur van de Stichting R.K. Onderwijs Heemstede, ingekomen op 17 april 1979, om op grond van art. 72 van de Lager-onderwijswet 1920 de nodige gelden uit de gemeentekas te mo- gen ontvangen voor de aanschaf van een aardrijkskundemethode ten behoeve van de St. Antoniusschool overwegende, dat de aanvraag aan de gestelde voorschriften voldoet; overwegende, dat de aanvrager zijn verzoek motiveert met de stelling.dat de thans in gebruik zijnde methode op de konservatieve wijze van "pro- vincie voor provincie" en "land voor land" werkt en dat de gewenste metho- de beter is, omdat deze vanuit aardrijkskundige begrippen werkt en mede daardoor meer mogelijkheden biedt om aan te sluiten op het gebruik van het op de school reeds aanwezige dokumentatiecentrum; overwegende, dat zowel in de thans in gebruik zijnde methode als in de gewenste afwisselend gewerkt wordt vanuit thema's en vanuit geografische eenheden; dat in beide methoden het werken in groepen en de frontale aanpak de voor- gestelde werkvormen zijn; dat de in beide methoden aangeboden verwerking bijna identiek is wat be- treft de vorm; dat, hoewel de groepering en de keuze van de leerinhoud van de thans in gebruik zijnde methode enigszins anders van aard is dan die van de ge- wenste methode, deze niet als onbruikbaar kan worden beschouwd en boven- dien nog leverbaar is; dat in het algemeen de methode alleen niet het onderwijs behoort te be- palen, maar deze meer gezien dient te worden als instrument om het onder- wijs mede gestalte te geven; overwegende derhalve, dat de normale eisen aan het geven van lager onder- wijs te stellen bij inwilliging van de aanvraag zullen worden overschre- den; gelezen het voorstel van burgemeester en wethouders van 12 juni 1979;

Raadsnotulen Heemstede | 1979 | | pagina 6