afe- 27 september 1979 94 drachten per jaar zijn. De centrale post organiseert en coördineert het ambulancevervoer volgens door hem op te stellen regelen, waarbij de voor- schriften van gedeputeerde staten inzake spreiding en paraatheid van de ambulance-auto's in acht moeten worden genomen. Uit praktische en financiële overwegingen ligt het voor de hand om ge- bruik te maken van een bestaande voorziening die kan worden uitgebouwd tot centrale post. Wij menen dat de huidige meldkamer van de afdeling am- bulancevervoer van de G.G. en G.D. Haariem hiervoor het meest geschikt is. Deze meldkamer funktioneert nu al voor het grootste deel van de regio Zuid- Kennemerland als zodanig, waardoor met de aanwezige ervaring een soepele overgang naar de nieuwe situatie mogelijk wordt. Bovendien kan zo de combi- natie met een grote ambulancedienst in stand biijven, hetgeen wij van groot belang achten voor de flexibiliteit en continuïteit in het funktioneren van de centrale post. De tot dusverre opgedane ervaringen met bijvoorbeeld vervanging van tijdelijk afwezig personeel en funktionele samenwerking bin- nen de ambulance-afdeling zelf en van-deze afdeling met andere afdelingen van de G.G. en G.D. onderstrepen het belang van een dergelijke combinatie. Hierbij speelt ook een rol dat wij op grond van de praktijk van mening zijn dat de bemanning van de centrale post uit verpieegkundigen dient te bestaan, evenals dat bij de huidige meldkamer het geval is. Door deze com- binatie kan verder op eenvoudige wijze de wettelijk vereiste bijstand van een geneeskundige aan degene, die met de ieiding van de centrale post is belast, worden gerealiseerd. De keuze van de meldkamer van de G.G. en G.D. als centrale post komt over- een met de richtlijnen van de staatssecretaris van Volksgezondheid en Mi- 1ieuhygiëne, die daarin voorschrijft dat de centrale post bij voorkeur dient te worden ondergebracht bij een gemeentelijke geneeskundige en ge- zondheidsdienst of districtsgezondheidsdienst. Ten aanzien van de kosten van de centrale post merkên wij op dat de rege- ring in de memorie van toelichting op de Wet ambulancevervoer is uitge- gaan van kostendekkende tarieven van het ambulancevervoerTot de kosten van dit vervoer behoren ook die van de centrale post. Deze kosten zullen in rekening worden gebracht aan de twee ambulancediensten in de regio, de Haarlemse G.G. en G.D. en het Marine Hospitaal te Overveen, die deze kosten in hun ambuiancetarieven zullen verwerken. Het Centraal Orgaan Ziekenhuistarieven (C.O.Z.) zal de begroting van de centrale post, evenais die van de ambulancediensten, gaan beoordelen. V°or de bestuurlijke vorm van de centrale post hebben wij zoveel mogeliik -2-

Raadsnotulen Heemstede | 1979 | | pagina 2