4e afd. 27 september 1979 94 aansluiting gezocht bij de hierboven beschreven situatie, waarbij demeid- kamer van de G.G. en G.D. Haarlem gaat funktioneren als centrale post. Wij menen dat het instellen van een zelfstandig rechtspersoonlijkheids- bezittend lichaam een veel te zware construktie zou zijn in verhouding tot de beperkte omvang van dit onderdeel van de gezondheidszorg. Wij achten het bovendien onjuist om voor de centrale post, ingebed als deze zal zijn in een veelzijdige gezondheidsorganisatie als de Haarlemse G.G. en G.D., een afzonderlijke bestuursvorm te creëren. Om dezelfde redenen achten wij het bestuuriijk onderbr.engen van de cen- trale post bij het gewest Kennemerland vooralsnog niet wenselijk, mede gezien een mogelijke ontwikkeling van de G.G. en G.D. van Haarlem tot een districtsgezondheidsdienst. Wij hebben daarom onze voorkeur uitgesproken voor een eenvoudige gemeen- schappelijke regeling, waarbij de gemeente Haarlem wordt aangewezen als centrumgemeente die de taken met betrekking tot de centrale post op zich neemt en daarin wordt bijgestaan door een commissie van advies. De ontwerp-gemeenschappelijke regeling die wij hierbij aan u voorleggen behoeft in het licht van het bovenstaande naar wij vertrouwen weinig toe- lichting. In artikel 3 is geregeld dat de centrumgemeente met betrekking tot de cen- trale post wordt bijgestaan door een adviescommissie, waarin ook het zie- kenfonds Spaarneiand als voornaamste belanghebbende bij een goed geleid ambulancevervoer zal zijn vertegenwoordigd. De vertegenwoordigers van de deelnemende gemeenten kunnen zowel leden van de colleges van burgemeester en wethouders, raadsleden als ambtenaren zijn. Wij stellen ons voor dat in de aanvang de portefeuiliehouders van Volksgezondheid zitting zuiien nemen en dat naar gelang de in de praktijk gebleken behoefte in deze vertegenwoordiging wijziging wordt gebracht. Artikel 4 bevat financiële bepalingen. In lid 3 is het uitgangspunt van kostendekkendheid geformuleerd. Er zou zich echter een situatie kunnen voordoen waarin het C.O.Z. niet akkoord gaat met bepaalde kosten van de centrale post, zodat deze niet aan de vervoerders in rekening kunnen wor- den gebracht. Deze kosten zullen dan door de aan de regeling deelnemende gemeenten moeten worden gedragen. Wij verwachten niet dat een dergeligke situatie zich zal voordoen, omdat aan de centraie post niet meer taken zullen worden opgedragen dan wettelijk wordt voorgeschreven. Verder zal over de inrichting en de bezetting van de centrale post en over de begro-

Raadsnotulen Heemstede | 1979 | | pagina 3