■HMMi 4e afd 25 oktober 1979 VASTSTELLING LEGESVERORDENING 110 De raad van de gemeente Heemstede; gelezen het voorstel van burgemeester en wethouders d.d. 9 oktober 1979; BESLUIT vast te stellen de volgende verordening. VERORDENING OP DE HEFFING EN INVORDERING VAN LEGES Artikel 1. Voor het door of vanwege de gemeente verlenen van administratieve diensten als omschreven in de bij deze verordening behorende en daarvan deel uitma- kende tarieventabel worden overeenkomstig de bepalingen van deze verorae- ning en die tarieventabel leges geheven. Artikel 2. De leges worden geheven van degene op wiens verzoek of aanvrage, dan wel ten behoeve van wie een in deze verordening omschreven administratieve dienst wordt verleend. Artikel 3. 1. De leges worden geheven naar de tarieven, opgenomen in de bij deze veror- dening behorende tabel 2. Indien het voor de beoordeling van een aanvraag voor een vergunr.ing op grond van de Hinderwet noodzakelijk is externe adviseurs in te schakelen, komen de hieruit voortvloeiende werkelijke kosten voor rekening van de aanvrager Artikel 4. De leges worden geheven tot het gevorderd bedrag zoals dat blijkt uit een gedagtekende kennisgeving, stempelafdruk of nota. Artikel 5. 1. Van de verplichting tot het betalen van de in deze verordening genoem- de leges zijn, voorzover daarin niet reeds op andere plaatsen van deze verordening is voorzien, vrijgesteld openbare besturen, ambtenaren of instellingen voor de diensten door hen in het openbaar belang verzocht. 2. Van de verplichting tot het betalen van leges voor vergunningen of an- dere beschikkingen zijn vrijgesteld verenigingen of instel1ingenin- dien zij deze stukken nodig hebben voor een werkzaamheid welke direkt gericht is op de bevordering van de openbare zedelijkheidgezondheid of liefdadigheid, dan wel het gemeentelijke culturele leven. 3. Van de verplichting tot het betalen van de onder I.c. van de tarieven- tabel genoemde leges zijn vrijgesteld degenen die ten gevolge van een vordering, krachtens het bepaalde in hoofdstuk II van de woonruimtewet 1947, Stb. H 291, worden verplicht naar een andere woongelegenheid te verhuizen. -3-

Raadsnotulen Heemstede | 1979 | | pagina 21