110 stellen burgemeester en wethouders het model van die kennisgeving vast. Het model behoeft van de onderscheiden soorten leges niet hetzelfde te zi jn. Artikel 9. Indien en voorzover uit de bepalingen van deze verordening en de tarie- ventabel het tegendeel niet blijkt, zijn de vooruitbetaalde leges niet verschuldigd ingeval een aangevraagde dienst niet wordt of kan worden verleend of de werkzaamhedendie naar aanleiding van de aanvrage wor- den verricht, niet tot een in deze verordening en tarieventabel belast- baar gestelde dienstverlening leiden. Artikel 10. Indien van een verleende vergunning bedoeld in rubriek I. F van de tabel geen gebruik wordt gemaakt en deze met het oog daarop wordt ingetrokken, worden de leges niet geheven en worden deze terugbetaald aan hem, te wiens name de vergunning is gesteld, één en ander tot een bedrag van 50% van de overeenkomstig het bepaalde onder I. F varr de tabel berekende leges Artikel 11. Burgemeester en wethouders zijn bevoegd een of meer gemeenteambtenaren aan te wijzen, die in hun plaats treden met betrekking tot de uitvoe- ring van de wettelijke bepalingen betreffende de heffing en invordering van de leges. Artikel 12. De verplichtingen, als bedoeld in de artikelen 47, 50 en 51 van de Al- gemene wet inzake rijksbelastingen, jegens burgemeester en wethouders gelden mede jegens dedoordeburgemeester aangewezen ambtenaren. Artikel 13. 1. Bevoegd tot het verlenen van afschrijving van de leges als bedoeld in artikel 17, eerste lid, van de wet van 22 mei 1845 (Stb. 22),zijn burgemeester en wethouders of de door dezen aangewezen gemeenteambte- naren. 2. De ontvanger is bevoegd tot het verlenen van uitstel van betalingals bedoeld in artikel 17, tweede lid, van de wet van 22 mei 1845 (Stb.22). Artikel 14. Voor de berekening van de in artikel 17, tweede lid, van de wet van 22 mei 1845 (Stb. 22) bedoelde interest vinden de krachtens het tweede lid van dat artikel gegeven regelen inzake rijksbelastingen overeenkom- stige toepassing. Artikel 15. Artikel 16. Met ingang van de datum van inwerkingtreding van deze verordening ver- valt de Legesverordening vastgesteld bij raadsbesluit van 28 januari 1960, nr14, r 4e afd. 25 oktober 1979 1. Deze verordening treedt in werking met ingang van de eerste dag van de maand volgende op die waarin de Koninklijke goedkeuring is ver- leend, met dien verstande, dat de leges niet eerder zullen worden geheven dan met ingang van het belastingjaar dat op 1 januari 1980 begint. 2. Zij kan worden aangehaald als "Legesverordening"

Raadsnotulen Heemstede | 1979 | | pagina 23