2e afd. 25 oktober 1979 3E WIJZIGING VERORDENING HONDENBELASTING 114 Heemstede, 9 oktober 1979. Aan de raad, In uw vergadering van 1 december 1978,raadsstuk 129, besloot u ce honden belasting met ingang van 1979 voor de le hond met f 5,-- te verhogen tot f go5per jaar. De verhoging voor de tweede hond en voor de volgende honden vjerd met f 10,-- verhoogd tot f 65,-- per jaar. De verhoging voor 1980 dient o.i. beperkt te blijven tot de tweeae en voor de volgende honden. Wij stellen u voor de belastir.g voor de tweede en voor de volgende honden met f 5,— te varhogen en te bepalen op /70,— per jaar. In de nu van kracht zijnde verordening is opgenomen dat de belasting voor honden die in de loop van de eerste 6 maanden van het belastir.gjaar be- lastbaar worden, ten volle en voor honden die na 1 juli belastbaar worden voor de helft verschuldigd is. Eindigt de belastingpl icnt in de eet s-c 6 maanden van het belastingjaar dan wordt voor de helft van de voor' de hond geheven belasting ontheffing verleend. Nu het bedrag van de hondenbelasting in de loop van de jaren regeimatig is verhoogd stellen wij een verfijning van de huidige regeling vocr. Door een wijziging van de artikeler5én 12 van de verordening hondenbelas- ting wordt een belastingplicht per kalenderkwartaal geregeic. Door de tariefsverhoging en de regeling van de belastingplicht per kalen- derkwartaal ramen wijeen meeropbrengst van f 750,--. Een ontwerp-besluit bieaen wij u hierbij ter bekrachtiging aan. Burgemeester en wethouders van HËEMSTEDE, De secretaris, W.H. van den Hoek. De burgeneester, O.R. van den Bosch.

Raadsnotulen Heemstede | 1979 | | pagina 41