afd. 25 oktober 1979 Heemstede 9 oktober 1979. Aan de raad, In de gemeentebeqroting voor 1980 is aan kosten voor de begraafplaats een bedrag qeraamd van 440.400,— De inkomsten bedragen: rente nationale schuld f 43, huur dienstwoning 4.825,-- 4.868,— netto kosten Bij het vaststellen van de tarieven voor het qebruik van de Algemene Begraafplaats in Heemstede is uw raad er steeds van uitgegaan, dat een dekkingspercentage van 75 moet worden qehanteerd. Bij de voorjaarsbe- handei ing van het beleidsnlan is de vraaq aan de orde geweest in hoe- verre de eerstkomende jaren een verderqaande verhoging dan de trend- matiqe nodig zal zijn. In de aanbiedingsnota is boven het door de staatssecretaris van binnen- landse zaken maximum toenestane percentage van 3,5, overeenkomstig de door uw raad gedane uitspraak, rekenina gehouden met een extra verhoging van 10%. Deze extra verhoging is noodzakelijk, omdat het vroegere aanwe- zige fonds eiqen graven ad f 10.650,is benut voor de wijziging van de gebouwen op de begraafplaats. De opbrengst ad f 281.000,— dekt derhalve de uitgaven voor 64,5%. Voor de extra verhoqing dient ontheffing te worden gevraagd bij de minister van binnenlandse zaken. De in artikel 4, eerste lid, onder b. en in het tweede iid qenoemde be- dragen zijn zodanig gewijzigd, dat ze meer on elkaar zijn afoestemd. In verband met het benaalde in artikel 32, tweede lid, van de Wet op de Lijkbezorging mag voor het inschrijven en overboeken van graven in een daartoe bestemd register f 3,-- worden geëist. Artikel 8 van de veror- dening behoeft derhalve geen wijziginq. Gedeputeerde Staten hebben ons verzocht in het eerste lid van artikel 12 het woord "binnen" te schrappen. Tegen de gewenste wijziging bestaat o.i. oeen bezwaar. - 1 - 2EWIJZIGING VERORDENING BEGRAFENISRECHTEN

Raadsnotulen Heemstede | 1979 | | pagina 43