4e afd. 31 januari 1980 1 BASIS-RIOLERINGSPLAN; DETAILBEREKENINGEN RIOLERING BINNENWEG, RAADHUISSTRAAT E.O. Heemstede, 8 januari 1980. Aan de raad Zoals u bekend is, ligt het in de bedoeling gelijktijdig met de recon- structie van de Binnenweg, de Raadhuisstraat en de wegen in de aanlig- gende wijken ook de riolering aldaar te vernieuwen. Voor het opstellen van het rioleringsplan dient een berekening van de capaciteit te worden gemaakt; deze berekening dient te worden overgelegd bij het aanvragen van de vereiste vergunning van het Hoogheemraadschap van Rijnland. In verband met het feit dat de te vernieuwen riolering midden in het cen- trale rioolstelsel ligt, zodat de afvoercapaciteit van de daar gelegen riolen mede wordt bepaald door de capaciteit van de riolering in de aan- grenzende gebieden, is het noodzakelijk dat voor de hele gemeente een hy- draulische berekening wordt uitgevoerd. Hierbij wordt voor het helecentra- le rioolstelsel een contrôleberekening opgezet, waarbij de bestaande, rio- len worden doorgerekend en de knelpunten worden gesignaleerd Op basis van het aldus gemaakte basis-rioleringsplan kunnen de detailbe- rekeningen voor de wijken worden opgezet. Dit basisplan zal b.v. ook nodig zijn voor het opstellen van een rioleringsplan voor de Indische wijk. Genoemde berekeningen zijn zeer omvangrijk en tijdrovend en vereisen een specialistische kennis. Omdat bij het gemeentelijk technisch bedrijf, waar wel de nodige kennis aanwezig is,de personele capaciteit beperkt is, ach- ten wij het noodzakelijk dat een externe deskundige wordt ingeschakeld. Daarom is contact opgenomen met het ingenieursbureau Infra Consult, te Deventer; dit bureau wi1 de nodige berekeningen uitvoeren voor 49.560,-- incl. omzetbelasting; hiervan heeft 30.090,-- betrekking op het basis- plan en 19.470,— op de detailberekeningen voor de Binnenweg, de Raad- huisstraat e.o. Van het basis-plan betreft 3/20e deel de Binnenweg, de Raadhuisstraat e.o.van de kosten van dit plan dient daarom o.i. 3/20e deel of 4.500,-- ten laste te komen van het rioleringsplan voor het centrum. S.

Raadsnotulen Heemstede | 1980 | | pagina 1