2e afd. 28 februari 1980 TOEPASSING RECHTSPOSITIE-REGELINGEN TEN AANZIEN VAN ALTERNATIEVE SAMEMLEVINGSVORMEN 16 Heemstede,12 februari 1980. Aan de raad, In de loop der jaren is in toenemende mate een ontwikkeling waar te nemen, waarbij andere relatievormen dan het huwelijk erkenning vinden. Met deze andere relatievormen worden niet alleen bedoeld de samenleving van twee personen van verschi1lende kunne, doch eveneens de samenleving vantwee personen van dezelfde kunne. Met het oog op deze ontwikkeling en mede naar aanleiding van een door de Raad van het openbaar lichaam Rijnmond genomen besluit tot wijziging van enkele rechtspositieregelingen in verband met de erkenning van andere rela- tievormen dan het huwelijk is op landelijk niveau een werkgroep ingesteld, welke advies zal moeten uitbrengen over de vraag in welke mate de rechts- positieregelingen bij de overheid zullen moeten worden gewijzigd en aange- past. Deze werkgroep heeft een eerste rapport uitgebracht, dat een inventarisa- tie bevat van rechtspositieregelingen, die van belang kunnen zijn voor an- dere samenlevingsvormen dan het huwelijk. Voorts zijn in het rapport opge- nomen een werkdefinitie van het begrip "relatie-partner" en een "model-ver- klaring omtrent de samenlevingsvorm" De werkgroep beraadt zich thans over voorstellen tot wijziging van de on- derscheidene rechtspositieregelingen. Deze voorstellen zullen worden uitgebracht aan het Bestuurlijk Beraad, waar- in zitting hebben de minister van binnenlandse zaken, bestuurlijke vertegen- woordigers van het Interprovinciaal overleg en het Centraal Orgaan en de Unie van Waterschappen namens de gemeenten en de waterschappen. Vooruitlopende op een te zijner tijd van het Centraal Orqaan te verwachten aanbeveling tot formele wijziging van een aantal rechtspositieregelingen geeft het Centraal Orgaan in een circulaire van 17 oktober 1979, nr3963, de aangesloten gemeenten in overweging voor de hierna te noemen regelingen gebruik te maken van de eerder omschreven werkdefinitie van het begrip "relatie-partner" en van de "model-verklaring omtrent de samenlevingsvorm" nl -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1980 | | pagina 1