2e afd. 28 februari 1980 22 2. Indien het bedrag van een of meer van de in het vorige lid be- doeide pensioenen bij berekening naar de maximaal in aanmerking komende diensttijd hoger is of zou zijn dan f 121187 ,--1) treedt op grond van het in het vorige lid genoemde wetsartikel dat hogere bedrag of het hoogste van die bedragen voor de toe- passing yan het vorige lid in de plaats van f 121.187,--!). Voor de in de vorige volzin bedoelde vergelijking worden de pen- sioenen aangepast overeenkomstig de regelen, bedoeld in artikel 157 van meergenoemde wet en daarmee overeenkomende artikelen in andere pensioenwetten. 3. Het in de leden 1 en 2 genoemde bedrag wordt gewijzigd bij de re- geien, bedoeld in artikel 157 van de Aigemene pensioenwet poli- tieke ambtsdragers. 4. Onder een pensioen krachtens een andere regeling wordt in dit ar- tikel verstaan een pensioen, een daarmee in aard overeenkomende uitkering, alsmede een onderstand bij wijze van pensioen ten las- te van het Rijk, een provincie, gemeente of waterschap, van het Algemeen burgerlijk pensioenfondsvan het Spoorwegpensioenfonds en van de Stichting Administratie Indonesische pensioenen, dan wel ten laste van de Nederlandse Antillen of een publiekrechte- lijk lichaam in dat land of een door het openbaar gezag in een van dezelandeningesteld fonds, met ingegrip van de daarop onder welke benaming ook verleende toeslagen en met uitzondering van een pensioen krachtens de Wet buitengewoon pensioen 1940-1945 (Stb. 1947, H 313) en de Wet buitengewoon pensioen zeelieden- oorlogsslachtoffers 1940-1945 (Stb. 1947, H 420), van een uit- kering krachtens de Wet uitkeringen vervolgingsslachtoffers 1940-1945, van een invaliditeitspensioen met de daarop toege- kende verhogingen krachtens een vroegere militaire pensioenwet in de zin van de Algemene militaire pensioenwet, van een inva- iiiditeitspensioeneen invaliditeitsverhoging en een bijzondere inval iditeitsverlioging krachtens laatstgenoemde wet, alsmede van een uitkering krachtens de Algemene oorlogsongevallenregeling. Onder een pensioen krachtens een andere regeling wordt in dit artikel mede begrepen een ten laste van het Rijk onder welke be- naming ook verleende toeslag op een pensioen, een daarmee in aard overeenkomende uitkering of een onderstand bij wijze van pensioen ten laste van Suriname of een publiekrechtelijk lichaam in dat land. 5. Na beperking van een eigen pensioen volgens lid 1 of lid 2 wordt de toegepaste beperkingsbreuk slechts gewijzigd, wanneer een pen- sioen als in dit artikel bedoeld wordt toegekend of eindigt dan wel - anders dan wegens aanpassing naar de in artikel 157'van de Algemene pensioenwet politieke ambtsdragers bedoelde regelen en daarmee overeenkomende regelen in andere pensioenwetten dan de in dit artikel genoemde - wordt herzien. H.!)§drag_E>er_l_augustus_1976. XXII Artikel 33 wordt gelezen: Het vorige artikel vindt op grond van artikel 154 juncto artikel 94 van de Algemene pensioenwet politieke ambtsdragers overeenkomstige toepassing indien voor een weduwe onderscheidenlijk een wees recht bestaat op meer dan een weduwe-onderscheidenlijk wezenpensi'oen krach- -10-

Raadsnotulen Heemstede | 1980 | | pagina 32