22 tens of op de voet van de Algemene pensioenwet politieke ambtsdra- gers, dan wel naast een of meer zodanige pensioenen recht bestaat op een of meer andere weduwen-onderscheidenlijk wezenpensioenen, met dien verstande dat: a. indien het samenloop van weduwenpensioenen betreft, voor f 121.187, 1) wordt gelezen f 86.563, 1 b. indien het samenloop van wezenpensioenen betreft, voor f 121187 ,--Dwordt gelezen naar de onderscheiding van artikel 24, eerste lid, f 17.313,--1) ten aanzien van een kind wiens moe- der of vader recht heeft op pensioen f 34.625,-1) ten aanzien van elk ander kind. D.bedrag.per_l_augustus_1976. XXIII Artikel 34 wordt gewijzigd als volgt: a. In lid 1 wordt in plaats van "Indien een weduwe van wie het pen- sioen krachtens artikel 23 wegens hertrouwen opnieuw is vastgesteld, terzake van het latere huwelijk eveneens recht op weduwenpensioen verkrijgt", gelezen: Indien een weduwe aan wie reeds een weduwenpensioen is toegekend, hetzij krachtens deze verordening, hetzij krachtens een andere rege- ling, terzake van een later huwelijk eveneens recht op weduwenpen- sioen verkrijgt, b. Lid 2 wordt gelezen: 2. Onder pensioen krachtens een andere regeling als bedoeld in het vori- ge lid wordt verstaan een pensioen ten laste van de Nederlandse schat- kist - anders dan ingevolge wettelijke garanties of ingevolge overne- ming van de verplichting tot betaling - ten laste van de Nederlandse Antillen, van een publiekrechtelijk lichaam in Nederiand of in even- genoemd ander land, dan wel ten laste van een door het openbaar gezag in een van die landen ingesteld fonds. XXIV Na artikel 34 wordt onder het hoofd "Samenloop van wezenpensioenen" ingevoegd een nieuw artikel 34a, luidende: Artikel 34a. 1. Indien een wees die reeds recht op een wezenpensioen heeft, het- zij krachtens deze verordening, hetzij krachtens een andere rege- iing, wordt voor de berekening van de eigen pensioenen waarvan die wezenpensioenen zijn of geacht moeten worden te zijn afgeleid, sa- menlopende tijd slechts meegeteld bij de berekening van het pen- sioen, waarbij die tijd het hoogste bedrag oplevert. 2. Artikel 34, lid 2, is van overeenkomstige toepassing. XXV Het opschrift boven artikel 35 komt te luiden: Pai"- 2. Samenloop van pensioenen en Algemeen pensioen Begri ps omschri jvfngen. XXVI Artikel 37 wordt gelezen: 1. Voor een belanghebbende die tevens recht heeft op een algemeen pensioen wordt het deel daarvan, dat geacht kan worden betrekking te hebben op een tijd, overeenkomende met de diensttijd waarnaar zijn pensioen is of geacht wordt te zijn berekend, gerekend deel uit te maken van het bedrag van zijn pensioen, met dien verstande dat: -11- 2e afd. 28 februari 1980

Raadsnotulen Heemstede | 1980 | | pagina 33