22 gekend pensioen berekende inbouwbedrag, voorzover betrekking hebbende op samenvallende diensttijd als bedoeld in het vorige lid, verminderd tot een zodanig deel van het bedrag van het algemeen pensioen, bedoeld aan het slot van het vorige lid, als elk inbouwbedrag zich verhoudt tot de som van die bedragen. 3. Indien de som van de inbouwbedragenook na toepassing van het vorige lid, een bedrag gelijk aan 80 percent van het algemeen pensioen overschrijdt, wordt deze overschrijding in mindering gebracht op elk inbouwbedrag in de verhouding, waarin elk van die bedragen staat tot de som daarvan. 4. Voor de toepassing van de voorgaande leden op pensioenen, toege- kend krachtens een militaire pensioenwet, geldt niet als dienst- tijd de diensttijd, die krachtens die wet met vier per mille van de pensioengrondslag is vergolden. 5. Onder pensioen krachtens een andere regeiing als bedoeld in het eerste lid wordt verstaan een pensioen ten laste van de Neder- landse schatkist - anders dan krachtens de Algemene pensioenwet politieke ambtsdragers en anders dan ingevolge wettelijke garan- ties of ingevolge overneming van de verplichting tot betaling - ten laste van de Nederlandse Antillen, van een publiekrechtelijk lichaam in Nederland of in evengenoemd ander land, dan wel ten laste van een door het openbaar gezag in een van die landen in- gesteld fonds. XXIX In artikel 42, 1 id 1, wordt in plaats van "artikel 39, onder f" ge- lezen "artikel 39, onder g". XXX Artikel 43 wordt gewijzigd als volgt: a. Lid 1 wordt gelezen: 1. Indien het bedrag dat tot grondslag heeft gestrekt voor de bere- kening van het pensioen, nadat dat bedrag is aangepast aan de hand van de in artikel 46 bedoelde regelen, op de dag met ingang waar- van de voorgaande artikelen van deze paragraaf voor de eerstemaal ten aanzien van het pensioen toepassing vinden lager is dan 19.110,--1) wordt het met toepassing van de voorgaande artikelen van deze paragraaf berekende inbouwbedrag vermenigvuldigd met een breuk, waarvan de teller is eerstbedoeld bedrag op bedoeide dag en waarvan de noemer is f 19.110,--1). De uitkomst van deze vermenigvuldiging vormt in dat geval het in- bouwbedrag. Het in de vorige voizin genoemde bedrag wordt gewij- zigd bij de regelen, bedoeld in artikel 157 van de Algemene pen- sioenwet politieke ambtsdragers. l^_bedrag_ger_l_augustus_1976. b. Na vernummering van lid 2 in lid 3 wordt een nieuw lid 2 inge- voegd, luidende: 2. Indien het pensioen rechtstreeks of middellijk is afgeleid van een eigen pensioen, geldt voor de toepassing van het vorige lid als grondslag voor de berekening van het pensioen, het bedrag dat heeft gestrekt tot grondslag voor de berekening van het eigen pen- sioen. -13- 2e afd 28 februari 1980

Raadsnotulen Heemstede | 1980 | | pagina 35