22 b. In lid 2 wordt in plaats van "het bedrag van het pensioen" ge- lezen: het bedrag van het pensioen onderscheidenlijk van de voortgezette uitkering. XXXV Artikel 56, lid 4, onder b, wordt gelezen: b. Tengevolge van wettiging als bedoeld in artikel 214 of artikel 215 van het Burgerlijk Wetboek, dan wel door adoptie als bedoeld in artikel 227 van dat Wetboek de staat van wettig kind heeft verkregen. XXXVI In artikel 57, lid 1, worden de eerste drie volzinnen gelezen: Zo spoedig mogelijk na het overlijden van een gepensioneerde wet- houder wordt aan diens weduwe, van wie hij niet duurzaam gescheiden leefde, een uitkering toegekend ten bedrage van zijn pensioen over een tijdvak van twee maanden (weduwenuitkering)De vorige volzin is van overeenkomstige toepassing na het overlijden van een gepen- sioneerde vrouwelijke wethouder ten aanzien van haar weduwnaar (we- duwnaarsuitkering) Bij ontstentenis van een weduwe of weduwnaar, van wie de overledene niet duurzaam gescheiden leefde, geschiedt de uitkering ten behoeve van de minderjarige wettige of natuurlijke kinderen van de overlede- ne, of minderjarige kinderen waarover de overledene ten tijde van het overlijden de pleegouderlijke zorg droeg. XXXVII Artikel 70 wordt gewijzigd als volgt: a. In lid 1, eerste volzin, wordt na "artikel 65 bedoelde verorde- ning" ingevoegd: of op grond van lid 4. b. Toegevoegd wordt een lid 4, luidende: 4. In afwijking van artikel 23 eindigt een ingevolge lid 1 op- nieuw toegekend weduwenpensioen, indien de weduwe hertrouwt met een man, met wie zij vôör 1 januari 1966 reeds gehuwd is geweest, met ingang van de maand volgende op die waarin zii hertrouwt. Artikel 2. Overgangsbepalinqen. A. Voor de toepassing van dit artikel en artikel 3 wordt verstaan onder: a. oude verordening: de Uitkerings- en pensioenverordening wet- houders van Heemstede, zoals deze luidde vöôr de inwerkingtre- ding van de in artikel 1 vermelde wijzigingen. b. nieuwe verordening: de Uitkerings- en pensioenverordening wet- houders van Heemstede, zoals die bij inwerkingtreding van de onder a bedoelde wijzigingen is komen te luiden. c. besiuit: deze verordening. d. tijdstip van inwerkingtreding van dit besluit: het in artikel 4, lid 1, bedoelde tijdstip. B. Uitkeringen, wegens algemene invaliditeit voortgezet op grond van artikel 2a, lid 2, van de oude verordening worden, te rekenen van het tijdstip van inwerkingtreding van dit besluit, geacht te zijn voortgezet krachtens artikel 2a, lid 2, van de nieuwe veror- demng. 2e afd. 23 februari 1980

Raadsnotulen Heemstede | 1980 | | pagina 37