2e afd. 23 februari 1980 23 VERVANGING HOOGSPANNINGSSCHAKELMATERIAAL Heemstede, 12 februari 1980. Aan de raad, In oktober 1978 heeft de K.E.M.A. een rapport uitgebracht over inventari- satie van de probleemgebieden in de elektriciteitsdistributie. Naar aan- leiding van dit rapport is nagegaan of er in Heemstede aanleiding is maat- regelen te nemen teneinde de elektriciteitsdistributie te verbeteren. Hierbij is gebleken dat in het hoogspanningsnet in een aantal gevallen zo- genaamd "open schakelmateriaalalsmede "oliegevuldschakelmateriaalwordt toegepast dat niet meer voldoet aan de momenteel hiervoor te stellen eisen. Het betreft hier zogenaamde "scheiders" die niet in staat zijn het nominale vermogen af te schakelen of op een kortschakeling in te schakelen. Bij nader onderzoek is-verder vastgesteld dat men overal in den lande momenteel bezig is bedoeld schakelmateriaal te vervangen door lastschakelaars die meer aan de hedendaagse energievoorziening zijn aangepast en wel om de volgende rede- nen. a. Lastschakelaars zijn bij het onverhoopt inschakelen op een kortsluiting alsmede bij het afschakelen van het nominale vermogen veilig voor het bedienend personeelScheiders zijn in deze gevallen onveiiig. b. De laatste jaren zijn er andere inzichten ontstaan met betrekking tot toe te passen schakelmateriaien in hoogspanningsstations. c. De inzichten over het inschakeien van capaciteiten, zoals aanwezig zijn bij het inschakelen van onbelaste kabels zijn gewijzigd. d. De vermogens die via het elektriciteitsnet aan de verbruikers worden ge- leverd zijn de afgelopen jaren aanmerkelijk toegenomen. e. Het kortsluitvermogen van gesloten kunststof hoogspanningsinstallaties is groter dan van open installaties. f. Gesloten kunststof hoogspanningsinstallaties vragen minder onderhoud dan open installaties. Bij de voor u ter inzage liggende stukken treft u een overzicht van de hoogspanningsstations waarin momenteel "scheiders" zijn aangebracht, aan. Naast deze noodzakelijke vervanging van "scheiders" is het in een aantal gevallen nodig om nieuwe laagspanningsverdeelinrichtingen te plaatsen voor de afgaande kabelvelden. Met de huidige inrichtingen is een ongestoor-

Raadsnotulen Heemstede | 1980 | | pagina 43