KHBB 2e afd. 28 februari 1980 VERNIEUWING SCHAKELMATERIALEN IN H00GSPANNINGS- STATION NIJVERHEIDSWEG 25 Heemstede, 12 februari 1980. Aan de raad, In het kader van een sterke stijging van het elektriciteitsverbruik en een belasting van het net was destijds voor het jaar 1981 de bouw van een 50 Kilovolt hoogspanningsstation gepland naast de brandweerkazerne op het terrein van het Gemeentelijk Technisch Bedrijf. A1s gevolg van de huidige opvattingen omtrent energieschaarste is het verbruik minder gestegen, zodat het uitvoeringstijdstip van dit station naar omstreeks 1990 verschoven kan worden. De gemeente Haarlem heeft op basis van het verbruik van voor de energiecrises een 50 Kilovolt-station in Schalkwijk gebouwd, zodat in dit station in de jaren tachtig ruim voldoende capaci- teit beschikbaar is. Momenteel wordt met het G.E.B. Haarlem overleg ge- pleegd of het technisch en bedrijfseconomisch meer verantwoord is om in plaats van een 50 Kilovolt-station drie 6 Kilovolt-kabels te leggen tus- sen het hoogspanningsstation Nijverheidsweg en Cloosterweg te Heemstede en het station Schalkwijk te Haarlem. De kosten bedragen globaal ca. 15% van de bouwkosten van een 50 Kilovoltstation. Bij nader onderzoek is gebleken dat een aantal van de in het hoogspan- ningsstation Nijverheidsweg toegepaste schakelmaterialen, binnenkort niet meer leverbaar is. Tevens zal uitbreiding van schakelmateriaal plaats moe- ten vinden, met het oog op de aanleg van een hoogspanningskabel richting Blekersvaartweg en een groter vermogen, dat geleverd zal moeten worden, als het plan Merlenhoven gerealiseerd is. Om storingen doelmatig te kun- nen verhelpen is het van belang ook eeri extra vermogensschakelaar in re- serve te nemen. Volgens een specificatie, welke voor u bij de stukken ter inzage ligt, zijn de kosten geraamd op f 100.000, Wij stellen u voor een krediet van f 100.000,-- beschikbaar te stellen door vaststelling van bijgevoegd ontwerp-besluit. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE De secretaris, W.H. van den Hoek. De burgemeester O.R. van den Bosch.

Raadsnotulen Heemstede | 1980 | | pagina 47