2e afd. 28 februari 1980 28 VASTSTELLING HEEMSTEEDS ENERGIEBESPARINGSPROGRAHMA Heemstede, 12 februari 1980. Aan de raad, In uw vergadering van 28 juni 1979 stemde u in met de aard en de strekking van de nota energiebesparing. Eën van de punten uit deze nota is de instel- ling van een werkgroep energiebesparing bestaande uit de portefeuillehouder van het gemeentelijk technisch bedrijf, alsmede de chef van de afdeling gas en water en de chef van de groep verbruikers van deze afdeling. Deze werkgroep energiebesparing heeft als eerste opdracht gekregen het ont- werpen van een programma voor de energiebesparing in Heemstede. Aan de hand van dit programma zou dan mede beoordeeld worden welke persone- le capaciteit definitief nodig is. Het doet ons genoegen u thans het door de werkgroep opgestelde programma ter vaststelling te kunnen aanbieden. Dit programma omvat samengevat de volgende aanbevelingen: - Realisatie van energiebesparende maatregelen in gemeentegebouwen. De totale energiebesparing hiervan bedraagt 191.300 m3 aardgas (28%) en 52.483 kWh elektriciteit (8,6%). - Instellen van een werkgroep energiebesparing zwembad Groenendaal - Opstellen en realiseren van een meerjarenplan voor energiebesparende maatregelen in de overige gemeentegebouwen en woningen. - In nieuwe gemeentegebouwen extra energieverbruikbeperkende voorzieningen aanbrengen. - Regelmatige contrôle van de instelling van thermostaten en regelsystemen in gemeentegebouwen en instruktie aan het personeel dat deze installaties bedient. - Het nauwlettend volgen van de technische ontwikkelingen op het gebied van de energiebesparing en deze beoordelen op toepasbaarheid in Heemstede. - Verhoging van het energiebewust-zijn van ambtenaren door extra voorlich- ting. - Het volgen van het energieverbruik in alle gemeentegebouwen. - Het laten vervallen van het nachtstroomtarief gedurende enkele uren over- dag. -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1980 | | pagina 53