28 - Individuele voorlichting aan alle grote verbruikers van elektriciteit en gas. - Verspreiding van een brochure "uitgekiend verbruiken" onder alle ver- bruikers. - Voorlichting over energiebesparende mogelijkheden geven aan nieuwe ver- bruikers en op scholen. - Instellen van een werkgroep, met als opdracht de warmteisolatie van alle huurwoningen in Heemstede te bevorderen. - Ten behoeve van de individuele verbruiker of groepen van verbruikers ad- viseren over offertes en verrichten van kwaliteitscontrôles op aangebrach- te instailatie-technische voorzieningen. - Bijscholen van diverse ambtenaren op het gebied van de energiebesparing - Op verzoek van de verbruiker deze persoonlijk informeren over energiebe- sparing. De naam va.n de in juni ingesteide werkgroep energiebesparing wijzigen in "beleidsgroep energiebesparing" Zoals uit de nota blijkt is voor de personele uitvoering van het program- ma ongeveer 2100 uur per jaar nodig. Naar het zich laat aanzien kan dit opgevangen worden met de huidige personeelsbezettingzij het dat de ener- gie-koördinator niet voor een halve dagtaak beschikbaar moet zijn, zoals dat in juni j.l. werd voorzien, maar voor een driekwart dagtaak. Eén lid van ons college is van mening dat een full-time koördinator be- schikbaar moet komen. Wij stellen u voor het Heemsteeds Energiebesparingsprogramma vast te stel- len. Ter realisering van het eerstgenoemde punt werd parallel aan de ontwikke- ling van het programna aan een plaatselijk raadgevend bureau opdracht ge- geven een energie-inventarisatie van gemeentegebouwen te maken. Naar aan- leiding van deze inventarisatie stellen wij u voor kredieten voor de uit- voering van de volgende projekten beschikbaar te stellen. Projekt I. Isoleren van muren en daken 164.269,--. Projekt II. Het aanbrengen van optimaliseringsapparatuur en wijzigingvan C.V.-installaties en isolatie van C.V.-leidingen 152.289, Projekt III. Het aanbrengen van tochtstrips 2.558, Projekt IV. Vervanging van TL door TLD buizen 46.173, -2- 2e afd 28 februari 1980

Raadsnotulen Heemstede | 1980 | | pagina 54