le afd. 28 februari 1980 AANSCHAFFING GEHEUGENSCHRIJFMACHINE 29 Heemstede, 12 februari 1980. Aan de raad Het is wenselijk gebleken de kapaciteit van de typekamer van de gemeente- secretarie uit te breiden, zodat er wat apparatuur betreft meer geprodu- ceerd kan worden en het kapaciteitstekort tenminste verminderd kan worden. Wij zijn van oordeel dat van de gelegenheid tot uitbreiding van het aantal schrijfmachines gebruik moet worden gemaakt om te kiezen voor een geheugen- schrijfmachine in eenvoudige vorm, namelijk de I.8.M. geheugenschrijfmachi- ne MK 80, waardoor het tevens mogelijk wordt wijzigingen in teksten van brie- ven en nota's aan te brengen zonder dat deze overgetypt hoeven te worden, hetgeen arbeidsbesparend zal werken. De keuze is op het merk I.B.M. gevallen, omdat ook de andere vier elektrische schrijfmachines op de typekamer van dit merk zijn, terwijl deze machine in zijn soort voor het beoogde doel het meest geschikt is. De werkgroep informatieverwerking heeft zich nog niet verdiept in "tekst- verwerkende apparatuur". Dit vormt echter geen bezwaar om thans de MK 80- machine aan te schaffen, omdat deze machine zijn bruikbaarheid volledig zal behouden als eventueel overgegaan wordt op meer uitgebreide tekstver- werkende apparatuur. Na afweging van alle voor- en nadelen, verbonden aan het kopen of huren van deze machine, zijn wij tot de konklusie gekomen dat in dit geval het kopen de voorkeur verdient. De kosten van aanschaffing van de MK 80-machine, inklusief 100 magneetkaar- ten en kosten van vervoer en opstelling, bedragen in totaal i 24.178,--. De op deze zaak betrekking hebbende stukken liggen voor u ter inzage. Wij stellen u voor dit bedrag te onzer beschikking te stellen, door vast- stelling van bijgevoegd ontwerp-besluit. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, W.H. van den Hoek. De burgemeester O.R. van den Bosch.

Raadsnotulen Heemstede | 1980 | | pagina 57