2e afd 28 februari 1980 VORMING VAN EEN FONDS VOOR ZIEKENGELDEN 30 Heemstede, 12 februari 1980. Aan de raad, In het kader van de heroverweging van uitgaven en inkomsten van de ge- meente in maart 1979 is met betrekking tot het ziekteverzuim ten opzichte van de personeelslasten onder meer geadviseerd: 1. Onder hoofdstuk 08.1.060 op bladzijde 31 zo mogelijk een schoonmaak- bedrijf in te schakelen voor het schoonhouden van de schoolgebouwen en de huidige schoonmakers ook administratief onder te brengen bij het G.T.B. in verband met de financiële consequenties ten aanzien van het bijzonder onderwijs. 2. Onder de begroting van het G.T.B. op bladzijde 48 om géén vrijwillige ziekteverzekering af te sluiten, maar wel nog nader onderzoek te ple- gen naar andere mogelijkheden. Dit nader onderzoek heeft geleid tot de conclusie dat het beter is, in plaats van een vrijwillige ziekteverzekering af te sluiten, een eigen fonds voor ziekengelden op te richten. Voordelen van een eigen fonds boven een verzekering en opname in over- head-kosten op basis van reële ziektecijfers zijn onder meer: a. Er vindt een gelijkmatiger verdeling plaats van de ziekengelduitke- ringen dan in de huidige situatie. b. De kosten van ziekteverzuim kunnen op deze wijze uit de overheadkos- ten van het G.T.B. worden gehaald. Hiermee wordt tevens voorkomendat op deze wijze een al te positief beeld ontstaat over de beschikbare middelen bij chefs van afdelingen, waar veel ziekteverzuim heerst. c. Bij verhoging van het verzuimpercentage kan het te storten bedrag - evenals bij een verzekering - v/orden verhoogd. Bij verlaging van het verzuimpercentage echter ontstaat de mogelijk- heid van reservering of verlaging in tegenstelling tot een verzekering. In dit fonds kan jaarlijks een bedrag gestort worden dat overeenkomt met het ziektepercentage maal de personele lasten (inclusief de sociale las- ten; exclusief lasten die door de rijksoverheid worden vergoed). -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1980 | | pagina 59