4e afd. 23 februari 1930 VOORBEREIDINGSBESLUIT VOOR EEN GEDEELTE VAN HET BESTEMMINGSPLAN MERLENHOVEN 33 Heemstede, 12 februari 1980. Aan de raad, Zoals u bekend is werd op 2 januari 1979 het bestemmingsplan Merlenhoven door de Kroon goedgekeurd. Goedkeuring werd onder meer onthouden aan de bestemming van een strook grond, die bestemd was voor de bouw van een school. Op basis van dit plan zouden de volgende woningen gebouwd worden: - 112 woningen in de huursektor - 111 woningen in de premiekoopsektor - 204 woningen in de vrije sektor 427 woningen Na de goedkeuring door de Kroon moesten een aantal procedures gevolgd wor- den om tot realisatie van het plan te komen. Uit de over de exploitatieovereenkomst gevoerde besprekingen met Bouwsolid B.V. bleek, dat realisatie volgens de opzet van het bestemmingsplan uit fi- nanciële overwegingen niet haalbaar meer was. De belangrijkste oorzaken daarvan waren de aanzienlijke rentekosten, die ontstaan zijn doordat de procedure erg lang heeft geduurd (raadsbesluit tot vaststel1ing van het bestemmingsplan: 23 augustus 1975) en de gestegen kosten van bouwrijpmaken en bouwen enerzijds en de vermindering van devraag naar koopwoningen anderzijds. In overleg net Bouwsolid B.V. werd gewerkt aan een wijziging van het bestemmingsplan om een financieel haalbaar geheel te krijgen. Tegelijkertijd werd door Bouwsolid B.V. getracht extra subsidie te krl'jgen in de grondkosten van de sociale woningbouw (prerniekoop- en huur- sektor)Toen bleek, dat van het rijk vermoedelijk extra bijdragen zijn te verwachten voor de hoge grondkosten van de woningwet- en premiekoopwo- rnngen, ls afgezien van min of meer ingrijpende wijzigingsvoorstellen van het plan. Het overleg met Bouwsolid B.V. is zich toen gaan richten op het plan zoals dat door de Kroon was goedgekeurd. Vooruitlopend op de overeenstemming over de hoogte van de aan de gemeente te betalen exploitatiebijdrage is overeenstemming bereikt over het volqen- de:

Raadsnotulen Heemstede | 1980 | | pagina 67