4e afd. 27 maart 1980 VASTSTELLING EXPLOITATIEVERGOEDING VOOR BIJZONDERE KLEUTERSCHOLEN OVER 1978 34 Heemstede, 27 februari 1980. Aan de raad, Ingevolge artikel 73 der Kleuteronderwijswet vergoedt de gemeente jaar- lijks aan de besturen der bijzondere kleuterscholen de exploitatiekosten van die scholen. De aan de bijzondere kleuterscholen uit te keren bedragen worden door de Minister van Onderwijs en Wetenschappen voor elk jaar afzonderlijk vast- gesteld. Ter bestrijding van de kosten van onderhoud, verlichting, verwarming en schoonhouden van de schoolgebouwen, v/ordt een bedrag per lokaal vergoed, terwijl als vergoeding van de kosten van het onderhoud van schoolmeubelen en van het onderhoud en de aanschaffing van ontwikkelingsmateriaalhulp- middelen en schoolbehoeften een bedrag per kleuter wordt uitgekeerd. Deze bedragen zijn voor 1978 bepaald op f 3.675,-- per lokaal en op f 67,25 per kleuter. Als de school de beschikking heeft over een speellokaal of-speelwerklokaal met een vloeroppervlakte van meer dan 70 m2, wordt het lokaal voor de bepa ling van het aantal voor vergoeding in aanmerking komende lokalen gelijk gesteld met anderhalf leslokaal. De kosten van de door de geneente aan de bijzondere kleuterscholen te ver- lenen vergoedingen worden door het rijk aan de gemeente terugbetaaldhet- geen over 1973 tot nu toe slechts bij wijze van voorschot is geschied. Vooruitlopende op de definitieve afrekening hiervari stellen wij u voor tot toekenning van de exploitatievergoeding aan de bijzondere kleuterscho- len over het jaar 1978 over te gaan. Een ontwerp-besluit bieden wij u hierbij aan. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE De secretaris, W.H. van den Hoek. De burgemeester, O.R. van den Bosch. -1

Raadsnotulen Heemstede | 1980 | | pagina 1