2e afd. 24 april 1980 58 Wij zijn van mening, dat de voordelen de nadelen overtreffen, zodat wij voorstander zijn van een geintegreerd complex. In de samenvatting en conclusie van het advies van Sportfondsen Neder- land n.v.onder punt 7, is een overzicht gegeven van de financiële gevolgen van de diverse alternatieven. Volgens Sportfondsen Nederland n.v. brengt het meest verregaand alternatief 2, met toevoeging van een buitenbassin, de minste lasten met zich mee. Dit alternatief om- vat het volgende: a. recreatiebad met een wateroppervlak van ca. 600 m2; b. wedstrijdbad met een wateroppervlak van 375 m2 (25 x 15 meter); c. buitenbad met een wateroppervlak van 1.000 m2; d. sporthal met een speeloppervlak van 48 x 32 meter; e. tennis- en squashhal met 4 tennisbanen en twee squashbanen. Voorts is in dit complex gepland een restaurant, alsmede een sauna en solarium. De investeringskosten van deze accommodatie worden op basis van prijs- peil 31 januari 1980, geraamd op S 16.189.000,— Het exploitatietekort is door Sportfondsen Nederland n.v. becijferd op 1.218.640,--. Rekening houdend met de kapitaallasten van de boekwaar- de van de huidige accommodaties en het voorbereidingskrediet, alsmede sloopkosten en voortzetting van gemeentelijke exploitatie, wordt het tekort geraamd op rond i_l.|Q0.0Q0j;ri Ten aanzien van de voorgestelde opzet van een dergelijk geintegreerd complex zijn wij, mede gezien het commentaar van de secretaris van het Adviesorgaan voor bad- en zweminrichtingen van de Vereniging van Neder- landse Gemeenten, van mening dat de berekening van dit tekort te optimis- tisch is. Omdat wij tevens van mening zijn, dat het exploitatietekort niet meer dan circa 1,5 miljoen gulden per jaar (zie volgende blad)mag bedragen, is een nader onderzoek in principe noodzakelijk. Om in het kader van de beleidsplanning toch nog dit jaar dit projekt te kunnen laten meedoen bij de prioriteitenstelling van de projekten, stel- len wij u voor een projekt "bouw multifunktioneel sportcomplex" op lijst I te plaatsen zodanig, dat het hierbij behorende exploitatietekort maximaal

Raadsnotulen Heemstede | 1980 | | pagina 16