5e afd. 24 april 1980 50 zeld van de resultaten van de inspraak en de adviezen over de ingediende bezwaarschriften uiterlijk 1 september 1980 aan ons college te worden aan- geboden. Uw raad stelt het plan vast. Vervolgens besluit ons college, con- fortn het bepaalde in artikel 2, tweede iid van de verordening planvoorbe- reiding specifiek welzijn, de raadscomrnissie welzijn en maatschappelijke zorg gehoordof de commissie tot vervaardiging van concept-programma1s kan overgaan. Het concept-programma dient voor 1 november 1980 vervaardigd te zijn. De commissie planvoorbereiding specifiek welzijn acht het gewenst, dat de plan- en programmavaststel1ing door uw raad gelijktijdig plaatsvindt. Concept-plan en concept-programma zouden uw raad dan beide voor 1 november 1980 kunnen worden aangeboden. Hierdoor zou een tijdsbesparing ontstaan, enerzijds omdat overleg met instellingen over plan en over programma kan worden gecombineerd, anderzijds, omdat de ter visielegging van en inspraak over plan en programma gelijktijdig kunnen plaatsvinden. In het algemeen zou pas tot vervaardiging van het programma overgegaan kun- nen worden, wanneer het plan door uw raad zou zijn vastgesteld. Het plan geeft immers in grote lijnen aan welk beleid de komende vier jaar zal worden gevoerd. De instellingen dienen de mogelijkheid te hebben hierop in te spelen bij het vervaardigen van werkprogrammaszodat hun aktivitei- ten een goede kans krijgen voor opneming in het jaarprogramma door uw raad. De commissie meent echter, dat het concept-wenselijkheidsplan voldoende aanknopingspunten biedt voor de instellingen om werkprogramma1s te vervaar- digen, met name voorzover dit nieuwe aktiviteiten betreft. Het concept-plan zal voorts een nadere uitwerking zijn van het concept-wenselijkheidsplan. Ons college kan instemmen met de gedachten van de commissie. Door combina- tie van de werkzaamheden kan een belangrijke tijdsbesparing ontstaan. Wij menen ook, dat het concept-wenselijkh'eidsplan voldoende aanknopings- punten biedt voor vervaardiging van programma's. X In verband hiermede stellen wij u voor het procedure-besluit zodanig te wijzigen, dat combinatie van plan- en programmawerk mogelijk wordt en dat zowel het concept-plan als het concept-programma uiterlijk 1 november 1980 ingediend moeten zijn, ëén en ander conform bijgaand concept-besluit. 3. Het concept-wenselijkheidsplan. a. Qpmerkinqen naar aanieiding van het hoofdstuk "Inleidinq". Uit het hoofdstuk "Inleiding" (pag. 2 en 3) van de nota blijkt o.m. dat de commissie het bestaande werk slechts marginaal heeft getoetst. Zij is nage- -3-

Raadsnotulen Heemstede | 1980 | | pagina 37