5e afd 24 apri I 1980 60 gaan of er evidente overlappingen binnen het bestaande werk aanwezig zijn. Verder zal ten dele nog overleg met instellingen moeten plaats- vinden over het met sommige aktiviteiten beoogde doel Voorts blijkt, dat de commissie geen inzicht heeft kunnen verkrijgen in de kosten per aktiviteit en de kosten per werkvorm. Zij zai zich nader beraden over de vraag in hoeverre zij deze gegevens nodig heeft en op welke wijze zij moeten worden vergaard. Zoals wij in het voorgaande reeds opmerkten, hebben wij er begrip voor, dat de commissie op dit moment niet concreter over deze punten kan adviseren. Wij achten het echter van groot belang, dat de commissie, zoals zij overigens voornemens ts te doen, hier- over wel adviseert in het kader van het door haar te vervaardigen concept- plan en concept-programma. De rijksbijdrageregeling sociaal-cuitureel werk gaat immers uit van subsidiëring van aktiviteiten en niet van subsidiëring instellingen. Dit is een accentverschuiving ten opzichte van het verleden. Logischerwijs vloeit hier uit voort de wenselijkheid van het verkrijgen van een inzicht in de kosten per aktiviteit en/of per werkvorm. Het is te- vens van belang om kostenvergelijkingen te naken tussen de verschillende werkvormen. De kosten van de aktiviteiten kunnen in relatie worden gebracht met het doeldat met de aktiviteiten wordt beoogd. Dit is van belang voor de prioriteitsstelling. Daarmede wordt uiteraard niet beoogd de identiteit va,n de insteilingen aan te tasten. Wei wordt het mogelijk om, zonodig en in overleg met instellingen, doel en middelen beter op elkaar af te stemmen. X Wij stellen uw raad dan ook voor om de wenselijkheid te onderschrijven van het verkrijgen van inzicht in de kosten van aktiviteiten,welk inzicht ver- kregen zal moeten zijn voordat plan en programma 'k'unnen worden vastgesteld. Uit het hoofdstuk 1 van de nota (pagina 3) blijkt voorts dat de rijksbij- drageregeling gecoördineerd bejaardenwerk alleen aan de orde komt in het kader van sociaal-culturele aktiviteiten. Het gecoördineerd bejaardenwerk kent zowel sociaal-culturele aktiviteiten als dienstverlenende aktiviteiten (o.a. maatschappelijke dienstverlening) De dienstverlenende aktiviteiten zijn nög niet bij het werk van de commis- sie betrokken. In een later stadiun zal zij daar op terugkomen. In het kader van deze nota lijkt deze beperking haar geen bezwaar. In december 1978 heeft uw raad besloten, dat het terrein van de planning zich ook uitstrekt over de rijksbijdrageregeling gecoördineerd bejaarden- -4- fc

Raadsnotulen Heemstede | 1980 | | pagina 38