4e afd. 24 april 1980 52 SUBSIDIE T.B.V. ONDERHOUD CLUBHUIS RITZEMA BOSKADE C.A. Heemstede, 1 april 1980. Aan de raad, Het bestuur van de stichting Clubhuis Groenendaalwelke het clubgebouw bij de Ritzema Boskade beheert, heeft ons verzocht eraan mee te werken dat aan die stichting jaarlijks een exploitatiesubsidie wordt verleend, alsmede een éénmalig subsidie tot het bedrag van de aan het clubgebouw te verrichten achterstallig onderhoud, vermeerderd met de kosten van ver- nieuwing van de aanlegsteiger bij dat gebouw. Voor wat het exploitatiesubsidie betreft, merken wij op dat tot dusverre behalve het subsidie per Heemsteeds lid aan padvindersgroepen etc. geen jaarlijks subsidie wordt verleend. Of hiervoor in de toekomst wel moge- lijkheden bestaan, dient o.i. te worden bezien in het kader van het komen- de sociaal-cultureel plan. Voorshands ware op het verzoek, voorzover dit onderdeel betreft, afwijzend te beschikken. Met betrekking tot het onderhoud van het gebouw delen wij u mede dat de dakbedekking in slechte staat verkeert; deze moet binnenkort geheel worden vernieuwd. Ook het buitenverfwerk is aan vernieuwing toe. De houten aanlegsteiger is geheel vergaan en zal volledig vernieuwd moeten worden. De kosten van ëén en ander werden in november 1978 begroot op 34.827,-- en kunnen nu worden gesteld op rond f 39.000,--. Wij achten het verantwoord dat in deze kosten een gemeentelijk subsidie wordt verleend; de stichting beschikt niet over voldoende middelen om deze kosten te dragen. Wij stellen u daarom voor met analoge toepassing van de Verordening investeringssubsidie jeugdgebouwen aan de stichting een subsi- die toe te kennen van 50% van de eerste f 33.800,vermeerderd met 25% van maximaal f 5.200,totaal derhalve ten hoogste f 18.200, Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE De secretaris, W.H. van den Hoek. De burgemeester O.R. van den Bosch.

Raadsnotulen Heemstede | 1980 | | pagina 3