5e afd. 24 april 1980 60 X Wij kunnen de conclusies daarover van de commissie onderschrijven, waar- bij wij aantekenen, dat het vanuit een oogpunt van spreiding niet onaan- trekkelijk is in de Rivierenwijk een akkommodatie te realiseren. X De prioriteit daarvan ten opzichte van andere projekten, achten wij ech- ter, met de commissie niet zo hoog. Hieronder zal overigens nader worden ingegaan op de spreiding van peuter- speelzaalwerk. c. Centrale akkommodatie. De commissie attendeert erop, dat verschillende akkommodaties nog moge- lijkheden hebben om derden te huisvesten. Dit gegeven is bij de meeste in- stellingen en groepen die behoefte aan akkommodatie hebben waarschijnlijk onbekend. De commissie acht het in verband daarmede gewenst, dat een in- formatie-boekje wordt vervaardigd over de aanwezige en beschikbare akkom- modaties. X Wij achten dat eveneens gewenst. Wij zullen bezien op welke wijze een der- gelijk boekje vervaardigd kan worden. De commissie heeft aangegeven, dat in dit stadium niet kan worden geadvi- seerd over de wenselijkheid van het daadwerkeiijk realiseren van een cen- trale akkommodatie. Wij hebben hier begrip voor. Ook ons college kan thans niet de noodzaak van het realiseren van een centrale akkommodatie voor welzijnsaktiviteiten definitief vaststelien. Wij merken echter op, dat ge- zien de harde noodzaak van het realiseren van een sportzaal en naar het zich laat aanzien ook van een bibliotheek binnen het bestemmingsplan Burg. van Lennepweg/Blekersvaartweg enerzijds en de wenselijkheidneergelegd in de beleidsintenties van het ontwerpen van een geïntegreerd complex voor een sportzaal (A)een bibi iotheek(B) en een^gemeenschapshuis'^C) anderzijds, op vrij korte termijn een opdracht zal moeten worden gegeven tot ontwer- pen van een plan van een dergelijk geïntegreerd complex. Het pian zal onsinziens zodanig moeten worden opgezet, dat de realisering in fases kan geschieden. Bij realisering van alleen de funkties A en B zal toch een afgerond bouwwerk moeten ontstaan. De noodzaak van realise- ren van A staat vast en van B staat bijna vast. Voor C is dat nog onzeker. Voordat een dergelijk ontwerp kan worden gemaakt dient een programma van eisen vervaardigd te worden. Het programma van eisen voor A en B verkeert in een vergevorderd stadium van voorbereiding. Voor funktie C zal het eveneens opgesteld moeten worden. -7-

Raadsnotulen Heemstede | 1980 | | pagina 41