5e afd. 24 april ly80 50 geplaatst wordt op de lijst met afzonder 1 ijke projekten. De minderheid van ons college is deze mening eveneens toegedaan maar op grond van het volgende motief. Verwacht wordt dat uitbreiding van het opbouwwerk, gelet op de gesignaleerde behoefte, mettertijd nodig zal zijn Het wordt echter niet uitgesloten geacht, dat vanuit de eerdergenoemde 9 formatieplaatsen sociaal-cultureel werk een herschikking plaatsvindt naar het opbouw- en aktiewerk. De aanstelling van de tweede half-time opbouwwerker verloopt dan min of meer budgettair neutraal. Op dit moment kan volgens dit deei van ons college niet definitief worden beoordeeld of een dergelijke herschikking mogelijk is, omdat nog geen vol ledig inzicht bestaat over de meest doeimatige inzet van middelen. Dit in zicht zal in belangrijke mate verkregen worden in het kader van het vast- steilen van plan en programma. Met betrekking tot het administratieve en huishoudelijke personeel merken wij het volgende op. Stichting Centrum 111 beschikt in dit kader over 1J formatieplaats, (waar- onder de tijdelijk door de gemeente gesubsidieerde beheerder-conciërge) St. 't Oude Posthuis over 62J/100 en Stichting Het Honk over 37J/100. Wij vragen ons af in hoeverre de verschillen tussen de instellingen in deze gerechtvaardigd zijn, met het oog op het karakter van het werk of aard van het gebouw. X Wij zijn van mening dat hierover nader onderzoek nodig is. Wîj menen dat dit onderzoek zich zal moeten uitstrekken tot het gehele terrein van be- heer, administratie en schoonmaakkosten van de drie instellingen. Ook mogelijke vormen van samenwerking tussen de instellingen voor het (doen) vervuilen van één of meer van deze funkties zouden daarbij betrok- ken kunnen worden. De commissie heeft binnen het minimumpakket voorgesteld een bedrag van f 10.000,-- te reserveren voor administratieve ondersteuning. X Wij menen, dat de prioriteit van deze post, gelet op het nog nader te houden onderzoek, niet zodanig hoog is, dat opneming in het minimumpakket noodzakelijk is. Wij stellen u dan ook'voor dit projekt te behandelen als afzonderlijk projekt. Na afronding van dit onderzoek zal dan bezien kun- nen worden, welke prioriteit aan dit.eventueel zelfs anders geformuleerde projekt.gegeven kan worden. De commissie heeft in de nota ook voorgesteld om de tijdelijke subsidië- ring van de conciërge-beheerder van Centrum 111 om te zetten in een per- -10-

Raadsnotulen Heemstede | 1980 | | pagina 44